Lierac Rosologie Redness Correction Neutralizing Cream

0 Orders
#Lierac 010
In stock
3,700L

Description

Lierac Rosologie Redness Correction Neutralizing Cream

Krem për lëkurë kuperoze, korrigjues i skuqjes së lëkurës.

40 ml

Formulim, i cili ka për qëllim të korrigjojë dhe neutralizojë skuqjen e lëkurës, të shkaktuar nga vazodilatacioni (zgjerimi i enëve të gjakut) në sipërfaqen e lëkurës. Dekstrani pakëson skuqjen difuze dhe ul inflamacionin e lëkurës. Ekstraktet e bimës ruscus veprojnë kundër skuqjes që krijohet nga dilatacioni i enëve të gjakut, kurse peptidet neurocalmante qetësojnë skuqjen e menjëhershme të lëkurës dhe rrisin tolerancën e lëkurës ndaj faktorëve të jashtëm ‘ngacmues’. I pasur me gjalpë shea për një ndjesi të menjëhershme qetësuese dhe pigmente korrigjuese jeshile që maskojnë dukshëm skuqjen dhe unifikojnë ngjyrën. Kremit i janë shtuar dhe prebiotikë të cilët rregullojnë florën e lëkurës dhe rritin mbrojtjen e saj ndaj faktorëve të jashtëm dëmtues. Aromë e lehtë, e përbërë nga jasemini, gardenia dhe myshku që përforcon ndjenjën e qetësimit në lëkurë. Me vetëm një muaj përdorim vërehen përmirësime të dukshme.

Përdorimi:

Aplikohet në mëngjes dhe/ose në darkë në fytyrën e pastruar paraprakisht.Mund të riaplikohet aq herë sa është e nevojshme.

Përbërësit:

Aqua (Water), Glycerin, Propanediol, Butyrospermum Parkii Butter, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Dimethiconne, Isostearyl Alcohol, Butylene Glycol Cocoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butylene Glycol, CI 77891 (Titanium Dioxide), Maris Aqua (Sea Water Eau de Mer), Alchemilla Vulgaris Extract, Equisetum Arvense Extract, Hedera Helix Ivy Leaf Stem Extract, Alpha Glucan Oligosaccharides, Carbomer, Tromethamine, Sodium Polyacrylate, Sod

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Additional information

Formulimi

Tipi i lëkurës

Lekure kuperoze

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Lierac Rosologie Redness Correction Neutralizing Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by