Lierac Sebologie Blemish Correction Keratolytic Solution

0 Orders
#Lierac 011
In stock
2,950L

Description

Lierac Sebologie Blemish Correction Keratolytic Solution

Solucion keratolitik korrigjues i parregullsive të lëkurës

100 ml

Formulim që synon të veprojë kundër 3 tipeve të parregullsive të lëkurës:

-pore të zmadhuara;

-shkëlqim i lëkurës si yndyrës së tepërt;

-aknet dhe shenjat që lënë ato.

Glukonati i zinkut ka veti të rregullojë prodhimin e yndyrës, duke pakësuar shkëlqimin që vjen prej saj si dhe të ngushtojë poret (në sajë të veprimit si astrigjent). Acidi salicilik përthan puçrrat dhe ndihmon në proçesin e rigjenerimit qelizor. Acidi laktik dhe ai glikolik largojnë qelizat e vdekura të lëkurës dhe e pastrojnë thellësisht atë.

Përdorimi:

Aplikohet në darkë, në fytyrë nëpërmjet një pambuku.Nuk shpëlahet.

Përbërësit:

Aqua (Water Water),Alcohol, Lactic Acid, Propanediol, Sodium Citrate, Glycolic Acid, Zinc Gluconate, Glycerin, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Salicylic Acid, Perfume (Fragrance).

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Additional information

Formulimi

Tipi i lëkurës

Lëkurë e yndyrshme

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Lierac Sebologie Blemish Correction Keratolytic Solution”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by