Lierac Sebologie Blemish Correction Regulating Gel

0 Orders
#Lierac 009
In stock
3,690L

Description

Lierac Sebologie Blemish Correction Regulating Gel

Xhel korrigjues i parregullsive të lëkurës

40 ml

Formulim për lëkurë të yndyrshme me tendencë akneike dhe parregullsi. Synon të korrigjojë parregullsitë e lëkurës, të ngushtojë poret dhe të pakësojë shkëlqimin e krijuar nga mbiprodhimi i yndyrës. Glukonati i zinkut ngushton poret dhe pakëson sasinë e yndyrës së prodhuar nga lëkura. Acidi salicilik përthan puçrrat dhe ndikon në rigjenerimin qelizor. Prebiotikët e pranishëm në formulim rregullojnë florën e lëkurës dhe rrisin mbrojtjen natyrale të saj.

Përdorimi:

Aplikohet në mëngjes dhe/ose në darkë në lëkurën e pastruar paraprakisht. Shmanget zona rreth syve.

Përbërësit:

Aqua (Water Eau), Diisopropyl Sebacate, Dimethicone, Polyamide-5, Butylene Glycol, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Cetearyl Alcohol, Propanediol, Zinc Gluconate, Coco-Glucoside, Parfum (Fragrance), Maris Aqua (Sea Water), Alchemilla Vulgaris Extract, Equisetum Arvense Extract, Hedera Helix (Ivy) Leaf Stem Extract, Potassium Azeloyl Diglycinate, Alpha Glucan Oligosaccharide, Dimethicone Crosspolymer, Bakuchiol, Salicyl Acid, Rhizobian Gum, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid 1, 10 Decanediol, Tocopherol, Citral.

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Additional information

Formulimi

Tipi i lëkurës

Lëkurë e yndyrshme

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Lierac Sebologie Blemish Correction Regulating Gel”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by