Lierac Sensoriel Scrub

0 Orders
#Lierac 006
Out of stock
4,230L

Out of stock

Description

Lierac Sensoriel Scrub

Skrub trupi per lekure te ndjeshme

175 ml

Formulim, i krijuar për të zbutur dhe tonifikuar lëkurën. Ka një teksturë në formë xhel-vaji, e cila në sajë të kristaleve të sheqerit, vaniljes, ekstrakteve të pjeshkës dhe ekstrakteve të tre luleve të bardha (jaseminit, kamelias dhe gardenias) vepron si eksfoliues për lëkurën. Formulimit i është shtuar dhe vaj argani dhe vaj bajame, me qëllim hidratimin dhe ushyerjen e lëkurës. Pas aplikimit lëkura zbutet, ushqehet dhe fiton një aromë të lehtë të këndshme.

Përdorimi:

Aplikohet një ose dy herë në javë në lëkurë të njomë ose të thatë.

Përbërësit:

Prunus Amygdalus Dulcis (sweet almond) Oil*, Caprylic/Capric Triglyceride*, Sucrose*, Silica, PEG-8 Caprylic/Capric Glycerides, Polyglyceryl-6 Dioleate*, Prunus Persica (peach) Seed Powder*, Parfum, Corylus Avellana (hazel) Seed Oil*, Vitis Vinifera (grape) Seed Oil*, Camellia Oleifera Seed Oil*, JAsminum Officinale (jasmine) Flower Extract*, Argania Spinosa Kernel Oil*, Propylene Glycol, Vanilla Planifolia Fruit*, Butylene Glycol, Gardenia Florida Flower Extract*, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Tocopherol*, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Sodium Citrate, Citric Acid.*vegetal origin.

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Additional information

Formulimi

Tipi i lëkurës

Të gjitha tipet e lëkurës

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Lierac Sensoriel Scrub”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by