Lierac Sunissime SPF 15 Energising Protective Body Milk Global Anti-Aging

0 Orders
#Lierac 024
In stock
3,500L

Description

Lierac Sunissime SPF 15 Energising Protective Body Milk Global Anti-Aging

Qumësht trupi mbrojtës ndaj diellit SPF 15 hidratues dhe anti-age

150 ml

Formulim në trajtë qumështi, që ka për qëllim:-të ofrojë mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit diellor;

-të parandalojë dukurinë e fotoplakjes;

-të parandalojë formimin e njollave të reja në lëkurë;

-të nxisë proçesin e nxirjes së lëkurë;

-të hidratojë lëkurën.

Acidi hialuronik ofron një shtresë mbrojtëse në lëkurë dhe e mban atë të hidratuar.

Pro-taurina shndërrohet në taurinë pas kapjes së radikaleve të lira dhe nxit proçesin e rigjenerimit qelizor.I përshtatshëm për çdo lloj lëkure.

Përdorimi:

Aplikohet në të gjithë trupin para ekspozimit në diell.Riaplikohet çdo dy orë.

Përbërësit:

Aqua/Water/Eau,Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Alcohol, Dicaprylyl Carbonate, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Polyglyceryl-3 Methyglucose Distearate, Bis-Ethylhexylhexyloxyphenol, Methoxyphenyl Triazine, Phnylbenzimidazole Sulfonic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Triethanolamine, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Potassium Cetyl Phosphate, Acrylates/Vinyl Isododecanoate Crosspolymer, Laminaria Ochroleuca Extract, Tocopheryl Acetate, Melanin, Sodium Gluconate, Butylene Glycol, Polygonium Aveculare Extract, Oxothiazolidine, Sodium Hyaluronate, Pentylene Glycol, Tocopherol, Biosaccharide Gum-4 Acetyl Hexapeptide-1, Dextran, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance.

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Tipi i lëkurës

Të gjitha tipet e lëkurës

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Lierac Sunissime SPF 15 Energising Protective Body Milk Global Anti-Aging”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by