Lierac Supra Radiance Double Peeling Mask

0 Orders
#Lierac 052
In stock
5,850L

Description

Lierac Supra Radiance Double Peeling Mask

75ml

Maska e shkëlqimit Lierac Supra Radiance Double Peeling është një maskë peeling e dyfishtë që mundëson rinovimin e qelizave në mënyrë që të përmirësojë strukturën e lëkurës, të rigjallërojë lëkurën dhe të rrisë efikasitetin e trajtimeve të tjera. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, kjo maskë xhel kombinon dy lloje eksfolimi, duke u formuluar me mikrokristale për një shtresim mekanik dhe AHA për një efekt peeling kimik.

Lierac Supra Radiance është përgjigja për gratë që janë mbi 40 vjeç dhe kanë një mënyrë jetese urbane. Mjedisi (rrezatimi ultraviolet, ndotja, tymi i duhanit, mungesa e gjumit, stresi) është identifikuar si një nga autorët kryesorë në atë që ka të bëjë me shenjat e plakjes së parakohshme, kështu që përparimet e fundit në teknologjitë kundër plakjes kanë qenë të fokusuara në detoksifikimin e trupit dhe parandalimin e lirimit radikalët. Gama Supra Radiance është frymëzuar nga një proteinë kryesore në luftimin e plakjes së parakohshme, Nfr2.

Karakteristikat:
-Cilësi: xhel;
-Aromë: freesia, piper rozë dhe fasule tonka;
-Çështjet e lëkurës: lëkura e shurdhër, rrudhat dhe vijat e holla;
-Koha e aplikimit: mëngjes ose mbrëmje;
-Mosha: 40+;
-Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës;
-Përfitimet kryesore: qërimi dhe eksfolimi i veprimit të dyfishtë për të rinovuar lëkurën.

Përbërësit kryesorë:
-White Horehound ka një veprim të ngjashëm me Nrf2 i cili detoksifikon lëkurën, ka veti antioksiduese dhe riaktivizon metabolizmin qelizor;
-Koncentrati Hyalu-3 ka një veprim të fuqishëm kundër plakjes, pasi rrit acidin hialuronik natyral në tre shtresa të ndryshme të lëkurës;
-Ekstrakti i Pemës së Pagodës Japoneze ka një veprim antioksidues për të parandaluar që radikalet e lira të dëmtojnë lëkurën;
-AHAs ndihmojnë në përmirësimin e strukturës së lëkurës dhe heqjen e qelizave të vdekura;
-Mikrokristalet vullkanike bëjnë një shtresim mekanik në mënyrë që të largojnë qelizat e vdekura.

Si të përdorni?
1.Aplikoni Lierac Supra Radiance Double Peeling Radiance Maskë një herë në javë në lëkurë të thatë, duke shmangur konturin e syve.

2.Lëreni maskën të qëndrojë për 5 minuta dhe më pas përdorni lëvizje rrethore për të eksfoluar lëkurën.

3.Shpëlajeni me ujë.

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Lierac Supra Radiance Double Peeling Mask”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by