Liquid Talc 100 ml

0 Orders
#Biolane 006
In stock

Description

Biolane Liquid Talc

Talk i lëngët

100 ml

  • Formulë e re! Formula e emulsionit e cila, në kontakt me lëkurën shndërrohet në talk.
  • Mbron palosjet e lëkurës të prirura për acarim tek foshnjat.
  • Qetësoni lëkurën dhe thith lagështinë tepërt nga palosjet e lëkurës.
  • Me efekt mbrojtës ndaj agresorëve të përditshëm.
  • Me aromë delikate

Hipoalergjike **

Talc i lëngët është një formulë e re e emulsionit e cila, në kontakt me lëkurën, shndërrohet në talk. Formula e saj riprodhon të gjitha vetitë e talkut klasik duke shmangur problemet e paqëndrueshmërisë së një pluhuri.

Eshtë krijuar posaçërisht për të mbrojtur të gjitha palosjet e lëkurës së një foshnje që janë të ndjeshme ndaj skuqjes dhe acarimit (qafa, këmbët, fundi i shpinës, sqetullat, etj.). Pluhuri i saj me origjinë bimore thith butësisht çdo lagështirë të tepërt përgjegjëse për acarim. Ai forcon filmin natyror mbrojtës të lëkurës kundër faktorëve të ashpër të jashtëm (urina, jashtëqitjet, fërkimet e rrobave dhe pelenave, etj.). Përmbajtja e tij në panthenol (0.5%) parandalon skuqjen dhe acarimin.

Formula e saj me  hydra-bléïne ndihmon në zbutjen e lëkurës së foshnjës.

*PA PARABEN
** formuluar për të minimizuar rrezikun e një alergjie

Brand

Biolane

Biolane: Ekspertizë unike kushtuar lëkurës së foshnjave. Me një histori gati 50 vjeçare, marka Biolane, specialist në higjienën dhe kujdesin për foshnjat, ofron formula, cilësia e të cilave bazohet në tolerancën, natyralitetin dhe efektivitetin. Biolane: Specialist i higjienës dhe kujdesit për fëmijë. Krijuar në 1972 nën udhëheqjen e një farmacisti, Doctor Chabrand, Biolane ka gati 50 vjet ekspertizë në higjienën dhe kujdesin për nevojat e të gjitha foshnjave. Biolane: Për lëkurën e ndjeshme të bebes tuaj. Të gjitha lëndët e para linjës Biolane janë zgjedhur me ashpërsi ekstreme në kritere kërkuese të bazuara në tolerancë të lartë, natyralitet dhe efektivitet. Një vëzhgim i afërt i përbërësve kozmetikë kryhet çdo ditë për të identifikuar substancat shqetësuese ose polemike. Meqenëse siguria e formulave është përparësia e Biolane, produktet e Biolane janë: • Me një mesatare prej 95% përbërës me origjinë natyrore. • Formuluar pa parabene, fenoksietanol, ftalate, MIT ose alkool. Produktet janë "Made in France". Vendi e prodhimit të Biopha Laboratories, me seli në Vendée, plotëson standardet më të rrepta të industrisë farmaceutike: • Certifikimi ISO 22716 -> Praktikat e mira të prodhimit për produktet kozmetike. • Standardi GMP -> Praktikat e mira të prodhimit për Farmaceutikë dhe barna.

Additional information

Grup-mosha

Sasia

100 ml

Formulimi

Paketimi

Veprimi

, ,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Liquid Talc 100 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by