Magic Salve

0 Orders
#Kit & Kin 003
In stock
1,880L

Description

Kit & Kin Magic Salve

100 ml

Qetësues dhe ushqyes

Naturalisht ushqyes | Hipoalergjik | pH i ekuilibruar | E çertifikuar si produkt natyral.

Magic Salve është një përzierje e vajrave natyralisht ushqyes dhe ekstrakteve botanike. Ky krem ​​për fëmijë hidraton, qetëson dhe mbron lëkurën delikate nga acarimet e mëtejshme. E shkëlqyeshme për trajtimin e skuqjes së pelenave ose të njollave të thata, kjo përbërje kremoze do të ndihmojë në qetësimin e lëkurës së lënduar dhe do të formojë një pengesë mbrojtëse për të ndaluar dëmet nga çdo irritues që bie në kontakt me lëkurën. Miratuar nga dermatologët dhe e bërë me përbërës 100% natyralë.

Lëkura e porsalindur është delikate, dhe po kështu edhe sistemi imunitar i foshnjës. Lëkura është organi më i madh i trupit dhe thith deri në 60% të përbërësve nga produktet që ne aplikojmë. Shumë produkte banjoje dhe trupi të disponueshëm sot përmbajnë përbërës toksikë si parabenet dhe SLS; këta përbërës sintetikë janë njohur të shkaktojnë acarim dhe madje mund të kenë efekte dëmtuese për një kohë më të gjatë. Sidoqoftë, ka shumë që mund të bëni për të mbrojtur fëmijën tuaj.

Magic Salve nga Kit & Kin, e miratuar nga COSMOS Association, është hipoalergjike dhe e aprovuar nga dermatologët. Bebi juaj meriton më të mirën. Ju meritoni më të mirën. Kit & Kin përdor vetëm vajra të pastër, barëra të butë dhe përbërësit më të pastër. Gama përrallore nga Kit & Kin do të ndihmojë në mbrojtjen e fëmijëve tuaj, për një lëkurë të butë delikate.

Përbërësit:

 

Brand

Kit & Kin

Kit & Kin Kit & Kin u krijua në 2017 nga bashkëthemeluesit Emma Bunton (Spice Girl, prezantuese TV dhe radio dhe ambasadore e UNICEF) dhe Christopher Money (Drejtori i Zhvillimit të Produkteve), i cili sjell mbi 15 vjet përvojë pune në industrinë e nënës dhe foshnjës për disa prej markave më kryesore në botë. Ndërsa vetë prindërit, Emma dhe Chris u përpoqën të gjenin produkte që nuk irritonin lëkurën e fëmijëve të tyre dhe ishin të frymëzuar për të krijuar një alternativë natyrore, të butë dhe të qëndrueshme për familjet - dhe nga kjo sfidë lindi Kit & Kin. "Ne duam të heqim stresin dhe shqetësimin që prindërit shpesh përjetojnë kur përpiqen të zgjedhin produktet më të mira për familjen e tyre. Kjo është arsyeja pse ne kemi zhvilluar një gamë të mahnitshme që mund t'i besoni për t'u kujdesur dhe mbrojtur për familjen tuaj ndërsa ato rriten." Emma Bunton, bashkëthemeluese e Kit & Kin.

Additional information

Veprimi

I përshtatshëm për

Formulimi

Sasia

100 ml

Open chat
Powered by