Menopace Max

0 Orders
#Vitabiotics 009
In stock
5,200L

Description

Menopace Max

Suport maksimal për femrat gjatë dhe pas periudhës së menopauzës

84 tableta + kapsula

Suplementi më i plotë për femrat gjatë dhe pas periudhës së menopauzës. Përmban: -kalçium, që parandalon humbjen e masës kockore; -zink, magnezium dhe vitaminë D, të rëndësishme për kockat; -vitaminë B1, që ndihmon në mirë funksionimin e zemrës; -vitamina B6 dhe B12, që rregullojnë metabolizmin e homocisteinës; -vitaminë B6, e nevojshme për rregullimin e niveleve hormonale; -ekstrakte të çajit jeshil, me veti antioksiduese; -izoflavonoide, që pakësojnë afshet e pranishme gjatë menopauzës. Pa xhelatinë. Pa ngjyrues artificialë. Pa konservues. Pa maja. Pa gluten. I përshtatshëm për vegjetarianë. Nuk testohet në kafshë. Nuk përmban medikamente dhe as substanca hormonale. Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore. Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit. Formulimi përmban hekur, i cili kur konsumohet në doza të larta nga fëmijët është tepër i dëmshëm. Ruhet në temperaturë ambienti.

Përdorimi: Rekomandohet të pihen: -2 tableta nga blisteri me ngjyre të kuqe; -1 kapsulë nga blisteri me ngjyrë jeshile. Tabletat dhe kapsula pihen pas ushqimit, të shoqëruara me ujë. Nuk përtypen. Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit:

Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV* Soya Isoflavone Extract 100 mg – Natural Mixed Carotenoids 2 mg – Vitamin A (1333 IU) 400 µg RE 50 Vitamin D (D3 400 IU) 10 µg 200 Vitamin E 30 mg α-TE 250 Vitamin C 45 mg 56 Thiamin (Vitamin B1) 10 mg 909 Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357 Niacin (Vitamin B3) 20 mg NE 125 Vitamin B6 10 mg 714 Folic Acid 400 µg 200 Vitamin B12 9 µg 360 Biotin 30 µg 60 Pantothenic Acid 30 mg 500 Calcium 700 mg 88 Magnesium 100 mg 27 Iron 8 mg 57 Zinc 15 mg 150 Copper 1000 µg 100 Manganese 0.5 mg 25 Selenium 100 µg 182 Chromium 50 µg 125 Iodine 250 µg 167 PABA 30 mg – *NRV = Nutrient Reference Value mg = milligram, IU = International Units, †United States Pharmacopeia.
Vitamin & Mineral Tablet Ingredients: Calcium Carbonate (Maltodextrin), Magnesium Oxide, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Polydextrose, Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxide, Copper Chlorophyllin {Natural Source}], Talc, Maltodextrin, Medium Chain Triglycerides, Glycerin), Soya Isoflavone Extract (from Soya), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin E (as D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Zinc Sulphate, Maltodextrin, Para Amino Benzoic Acid, Crosslinked Cellulose Gum, Ferrous Fumarate, Niacin (as Nicotinamide), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate [Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose]), Vitamin B6 (Pyridoxine HCI), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Riboflavin, Vitamin A (Vitamin A Acetate, [Carriers: Acacia, Corn Starch, Maltodextrin, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Chromium Chloride, Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Sodium Selenate, Biotin
Red Clover Capsule Nutritional Information Average per capsule % EC NRV* Red Clover (Trifolium Pratense) standardised extract (Menoflavon)‡ 100 mg Providing isoflavones 40 mg – of which: Biochanin A 19 mg Formononetin 19 mg Genistein 0.7 mg Daidzein 0.4 mg Green Tea Extract providing polyphenols 25 mg *NRV = Nutrient Reference Value mg = milligram, ‡ = United States Pharmacopeia
Red Clover Capsule Ingredients: Red Clover Extract, Capsule Shell (Hydroxypropylmethylcellulose, Colours [Copper Chlorophyllin, Titanium Dioxide]), Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose & Lactose (from Milk), Green Tea Extract, Anti-Caking Agent: Magnesium Stearate

Brand

Vitabiotics

Additional information

Formulimi

,

I përshtatshëm për

Lactose Gluten

pa gluten

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Menopace Max”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by