Menopace Night

0 Orders
#Vitabiotics 010
In stock
2,800L

Description

Menopace Night

Suplement kompleks për femra gjatë dhe pas menopauzës 30 tableta

Suplement me vitamina, minerale dhe ekstrakte bimore i krijuar posaçërisht për gratë gjatë dhe pas periudhës së menopauzës. Përmban ekstraktet e kamomilit dhe të humulus lupulus, që ndihmojnë në problemet me gjumin, qetësojnë gjendjet e ankthit dhe nervozizmit. Vitamina B12 dhe vitamina B1 ndihmojnë për funksionimin normal të sistemit nervor, B1 ndihmon në funksionimin normal të zemrës, kurse vitamina B6, B9 dhe B12 rregullojnë metabolizmin e homocisteinës. Vitamina B6 ka gjithashtu një ndikim pozitiv në rregullimin e aktivitetit hormonal. Magneziumi, vitamina D dhe zinku janë të rëndësishëm për kockat. Me uljen e nivelit të estrogjenit pas menopauzës, ulet dhe sasia e kolagjenit të prodhuar nga organizmi. Për këtë arsye formulimit i është shtuar vitamina C e cila merr pjesë në sintezën e kolagjenit, i rëndësishëm për lëkurën, kockat, kartilagjet dhe dhëmbët. I përshtatshëm për vegjetarianë. Pa ngjyrues artificialë. Pa konservues. Pa maja. Pa gluten. Nuk testohet në kafshë. Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore. Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit. Formulimi përmban hekur, i cili kur konsumohet në doza të larta nga fëmijët është tepër i dëmshëm. Ruhet në temperaturë ambienti.

Përdorimi:

Këshillohet të pihet 1 tabletë në darkë pas ushqimit, shoqëruar me ujë. Nuk përtypet. Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit:

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV* Hops Extract 50 mg, 5-HTP 20 mg, Chamomile Extract 50 mg, Soya Extract 50 mg, Providing isoflavones 20 mg, Vitamin A (2500 IU) 750 µg RE 94, Vitamin D3 (as D3 1000 IU) 25 µg 500, Vitamin E 30 mg α-TE 250, Vitamin C 45 mg 56, Thiamin (Vitamin B1) 15 mg 1364, Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357, Niacin (Vitamin B3) 24 mg NE 150, Vitamin B6 10 mg 714, Folic Acid 400 µg 200, Vitamin B12 20 µg 800, Biotin 50 µg 100, Pantothenic Acid 30 mg 500, Magnesium 60 mg 16, Iron 6 mg 43, Zinc 15 mg 150, Copper 1000 µg 100, Manganese 2 mg 100, Selenium 110 µg 200, Chromium 40 µg 100, Iodine 150 µg 100
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram mg = milligram, IU = International Units. Maltodextrin, Magnesium Oxide,
Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Soya Extract (from Soya), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Zinc Sulphate, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Capric/Caprilic Triglycerides, Glycerin, Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Niacin (as Nicotinamide), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, 5-Hydroxytryptophan, Ferrous Fumarate, Crosslinked Cellulose Gum, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Chamomile Extract, Vitamin A (Vitamin A Acetate, [Carriers: Acacia, Maltodextrin, Corn Starch, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Riboflavin, Manganese Sulphate, Hops Extract, Copper Sulphate, Chromium Chloride, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Potassium Iodide, Biotin.

Brand

Vitabiotics

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Lactose Gluten

pa gluten

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Menopace Night”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by