Menopace Original

0 Orders
#Vitabiotics 011
In stock
1,600L

Description

Menopace Original

Multivitamina specifike për gratë në periudhën e menopauzës

30 tableta

Suplement ditor me 22 vitamina dhe minerale i krijuar posaçërisht për gratë gjatë dhe pas periudhës së menopauzës. Gjatë menopauzës ndodhin ndryshime hormonale. Pikërisht për këtë arsye Menopace përmban vitaminën B6, e cila rregullon aktivitetin hormonal. Vitamina B12 dhe vitamina B1 ndihmojnë për funksionimin normal të sistemit nervor, B1 ndihmon në funksionimin normal të zemrës, kurse vitamina B6, B9 dhe B12 rregullojnë metabolizmin e homocisteinës. Magneziumi, vitamina D dhe zinku janë të rëndësishëm për kockat. Me uljen e nivelit të estrogjenit pas menopauzës, ulet dhe sasia e kolagjenit të prodhuar nga organizmi, për këtë arsye formulimit i është shtuar vitamina, C e cila merr pjesë në sintezën e kolagjenit, i rëndësishëm për lëkurën, kockat, kartilagjet dhe dhëmbët. Afshet e menopauzës pakësohen dukshëm në sajë të pranisë në formulim të izoflavonoideve të sojës. Nuk përmban substanca hormonale dhe as medikamentoze. I përshtatshëm për vegjetarianë. Pa laktozë. Pa gluten. Pa ngjyrues artificialë. Pa konservues. Pa maja. Nuk testohet në kafshë. Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore. Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit. Mund të përmbajë arra. Formulimi përmban hekur, i cili kur konsumohet në doza të larta nga fëmijët është tepër i dëmshëm. Ruhet në temperaturë ambienti.

Përdorimi: Këshillohet të pihet 1 tabletë në dite pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë. Nuk përtypet. Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit:

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Vitamin A (2500 IU) 750 µg RE 94, Vitamin D (as D3 200 IU) 5 µg 100, Vitamin E (Natural Source) 30 mg α-TE 250, Vitamin C 45 mg 56, Thiamin (Vitamin B1) 10 mg 909, Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357, Niacin (Vitamin B3) 20 mg NE 125, Vitamin B6 10 mg 714, Folic Acid 400 µg 200, Vitamin B12 9 µg 360, Biotin 30 µg 60, Pantothenic Acid 30 mg 500, Magnesium 100 mg 27, Iron 6 mg 43, Zinc 15 mg 150, Copper 1000 µg 100, Manganese 0.5 mg 25, Selenium 100 µg 182, Chromium 50 µg 125, Iodine 225 µg 150, PABA 25 mg, Soya Isoflavone Extract 20 mg.
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram mg = milligram, IU = International Units.
Maltodextrin, Magnesium Oxide, Bulking Agents: Dibasic Calcium Phosphate & Microcrystalline Cellulose, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Colours: Titanium Dioxide & Copper Chlorophyllin [Natural Source], Glycerin), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Zinc Sulphate, Para Amino Benzoic Acid, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Niacin (as Nicotinamide), Soya Isoflavone Extract (from Soya), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Ferrous Fumarate, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Vitamin A (Acetate [Carriers: Gum Acacia, Corn Starch, Maltodextrin, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Crosslinked Cellulose Gum, Riboflavin, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Chromium Chloride, Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Sodium Selenate, Biotin

 

Brand

Vitabiotics

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Lactose Gluten

pa gluten, pa laktozë

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Menopace Original”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by