Menopace Redclover

0 Orders
#Vitabiotics 012
In stock
3,780L

Description

Menopace Redclover

Suplement ushqimor për të gjitha stadet e menopauzës

30 kapsula

Formulim, i krijuar për tu përdorur gjatë dhe pas periudhës së menopauzës. Përmban: -ekstraktet e tërfilit të kuq; i pasur me izoflavonoide, të nevojshme për të qetësuar afshet e menopauzës dhe për të parandaluar osteoporozën; -ekstraktet e çajit jeshil, të cilat mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ. Mund të merret njëkohësisht me produkte të tjera të linjës Menopace (me përjashtim të Menopace Max). Nuk përmban substanca medikamentoze dhe as substanca hormonale. I përshtatshëm për vegjetarianë. Pa gluten. Pa konservues. Pa xhelatinë. Pa maja. Nuk testohet në kafshë. Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore. Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit. Mund të përmbajë arra. Personat që përdorin antikoagolantë nuk duhet ta përdorin këtë produkt nëse nuk është rekomanduar nga mjeku. Ruhet në temperaturë ambienti.

Përdorimi: Këshillohet të pihet 1 kapsul në ditë pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë. Nuk përtypet. Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit:

Nutritional Information Average per capsule % EC NRV*
Red Clover (Trifolium Pratense) standardised extract (Menoflavon®)† 100 mg Providing isoflavones 40 mg – of which: Biochanin A 19 mg, Formononetin 19 mg, Genistein 0.7 mg, Daidzein 0.4 mg, Green Tea Extract providing polyphenols 25 mg
*NRV = Nutrient Reference Value
mg = milligram, IU = International Units, †United States Pharmacopeia
Red Clover Extract, Capsule Shell (Hydroxypropylmethylcellulose, Natural Source Colours [Copper Chlorophyllin, Titanium Dioxide]),
Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose & Lactose (from Milk), Green Tea Extract, Anti-Caking Agent: Magnesium Stearate.

Brand

Vitabiotics

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Lactose gluten

pa gluten

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Menopace Redclover”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by