Mild Wash Foam

0 Orders
#Frezyderm 002
In stock
1,555L

Description

Mild Wash Foam

Extra mild cleanser

Shkumë larëse për fytyrën dhe trupin e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës.

150 ml

Pa ngjyryes, arome, sapune

Shkume shume e bute larese, ideale per fytyre normale dhe sensitive. Shkuma nuk ka nevoje per ferkim dhe ul shancet per irritimin e lekures. Eshte e pasur me perberes aktiv bimore qe mbron kunder irritimit dhe forcon mbrojtjen natyrale te lekures. Ka gjithashtu efekte hidratante dhe zbutese.

I testuar dermatologjikisht.

I përshtatshëm për:

  • Lekure e ndjeshme, intolerante
  • Trajton aknet severe bashke  me mjekime
  • Semundje eruptive
  • Trajtimi i lekures post kirurgji
  • Trup dhe fytyre
  • Trajtimin e lekures intime pas menopauzes
  • Fimoza dhe balanitis te cdo moshe

Përdorimi: Apliko ne lekure te thate dhe pastrojeni me levizje te buta, shplajeni mire.

Përbërësit aktiv:
Surfaktant te butë: pastrim efektiv
Agjent zbutës dhe hidratues: zbutje, hidratim
Alantoine Aloe, Panthenol: mbrojnë nga irritimi
CM Glukan: forcon mbrojtjen natyrale, jep aktivizim te qelizave te langerhansit

Brand

Frezyderm

FREZYDERM S.A. u themelua në 1986 nga Z. Anastasios Anastasiou.  FREZYDERM është një partner i ngushtë për shumë specialistë mjekësorë, si pediatër, gjinekologë, dermatologë, dhe në të njëjtën kohë rrit vazhdimisht partneritetin me farmacitë. Përveç se në tregun grek, produktet FREZYDERM janë qenë të suksesshme në shumë tregje ndërkombëtare, midis të cilave renditet edhe tregu ynë.

Additional information

Formulimi

Tipi i lëkurës

Të gjitha tipet e lëkurës

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mild Wash Foam”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by