Aptamil Pronutra 1 – 800 gr

0 Orders
#Aptamil 002
In stock
2,400L

Description

Aptamil Pronutra 1

800 gr : 0-6 muaj

Qumesht organik per femije, i cili siguron nevojat ushqimore te foshnjes nga 0-6 muajsh.

Ky qumesht mund te perdoret qe nga lindja, por mund te perdoret dhe te kombinohet me qumeshtin e nenes.

Qumështi i gjirit te nenes eshte formule e arte, por nese nuk keni mundesi qe ta ushqeni femijen me qumesht gjiri, atehere qumeshti Aptamilju ndihmon duke i plotesuar te gjitha nevojat ushqyese te foshnjes.

Cdo vakt qe i jepet foshnjes duhet te permbaje vlerat e duhura ushqimore ne sasine e duhur.

Ushyerja e shendetshme ne fillimet e jetes garanton nje zhvillim te shendetshem per femijet ne cdo stad te saj.

Përbërësit: Perzierje unike prebiotikesh (scGOS/lcFOS); LCPUFA (zinxhir i gjate acidesh yndyrore shumefishe te pangopura); proteina; vitamina; antioksidante; fibra prebiotike; hekur; calcium dhe minerale te domosdoshme per rritjen e shendetshme te bebes (ne sasite dhe raportet e duhura).

Perberja ne 100ml qumesht te pergatitur: Proteina: 1.3g; Karbohidrate: 8.6g; Yundyrna: 3g; Hekur: 1mg; Kalcium: 65mg; Fibra prebiotike: 0.6g etj.

 

Brand

Aptamil®

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Aptamil Pronutra 1 – 800 gr”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by