Mineral Blend Foundation

0 Orders
#
In stock
3,700L
Clear selection

Description

Mineral Blend Foundation

30ml

Themel i pastër natyral i pigmentit mineral për një shkëlqim të përsosur mat dhe të shëndetshëm. Për ata që kërkojnë një përfundim të përsosur natyror me mbulim që merr frymë dhe një shkëlqim “të ndriçuar nga brenda”. Formula e bazuar në ujë e Fondacionit Mineralblend Fluid është e lehtë dhe përmban acid hialuronik për të dhënë hidratim deri në 24 orë, formulim i ngjashëm me një krem BB. Shfaqja e vijave të imta dhe rrudhave minimizohen dhe formula lë një përfundim jo shkëlqyes. Formula e lyer, jo e yndyrshme është e lehtë për tu aplikuar dhe ultra e përzier, duke u shkrirë në lëkurë pas aplikimit. Përmirëson cilësinë e lëkurës me kalimin e kohës. Fondacioni Mineralblend Fluid është i pasuruar me pigmente minerale të pastra, acid hialuronik dhe glicerinë, për të hidratuar lëkurën duke siguruar mbulim të gjatë të veshin. Me ujë 70% të pasur me minerale nga vullkanet franceze me përbërës aktivë, uji Vichy ndihmon që lëkura juaj të duket e shëndetshme dhe me shkëlqim.

Përbërësit kryesorë dermatologjikë:

-Pigment mineral
-Glicerinë
-Acidi Hialuronik
-Uji mineral Vichy

Brand

Vichy

Vichy është një nga markat më të njohura të kozmetikës farmaceutike në Evropë. Në zemër të një natyre të paprekur, në tokat vullkanike të Auvergne, uji Vichy merr burimin e tij. Gjatë një udhëtimi mijëravjeçar në 4,000 metra thellësi, është i ngarkuar me 15 minerale dhe lëndë ushqyese të domosdoshme për bukurinë e lëkurës. Uji vullkanik VICHY është përbërësi aktiv bazë në formulat e lëkurës VICHY.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Kodi

, , , ,

Open chat
Powered by