Mineral Micellar Water – sensitive skin

0 Orders
#
In stock
2,560L

Description

Mineral Micellar Water – sensitive skin

400ml

Lëkura Vichy Pureté Thermale Mineral Uji e ndjeshme ndaj ujit është një pastrues praktik dhe heqje kozmetike e bërë posaçërisht për lëkurën e ndjeshme. Cilësi freskuese e ngjashme me ujin heq butësisht dhe në mënyrë efektive si papastërtitë ashtu edhe përbërjen pa shkaktuar ngushtësi dhe siklet. Në fakt, është formuluar me Ujë mineral Vichy që siguron që e gjithë fytyra të jetë e freskët dhe e butë dhe të qëndrojë e hidratuar dhe pastruar në mënyrë perfekte. Për më tepër, prania e Panthenolit jo vetëm që ka veti qetësuese, qetësuese dhe anti-inflamatore, por gjithashtu stimulon proceset rigjeneruese të lëkurës.

Karakteristikat:
Cilësi: ujë;
Çështjet e lëkurës: papastërtitë e grumbulluara, heqjen e make-up, lëkurë të ndjeshme;
Koha e aplikimit: mëngjes dhe mbrëmje;
Mosha: 10+;
Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht të ndjeshme;
Përfitimet kryesore: pastron butësisht lëkurën nga papastërtitë dhe make-up, siguron një përfundim qetësues dhe të rehatshëm;

Brand

Vichy

Vichy është një nga markat më të njohura të kozmetikës farmaceutike në Evropë. Në zemër të një natyre të paprekur, në tokat vullkanike të Auvergne, uji Vichy merr burimin e tij. Gjatë një udhëtimi mijëravjeçar në 4,000 metra thellësi, është i ngarkuar me 15 minerale dhe lëndë ushqyese të domosdoshme për bukurinë e lëkurës. Uji vullkanik VICHY është përbërësi aktiv bazë në formulat e lëkurës VICHY.

Additional information

Kategoria

Kozmetike

I përshtatshëm për

Open chat
Powered by