Minus 417 Agile Purifying Mud Mask

0 Orders
#-417 002
In stock
3,750L

Description

Përshkrimi

Maskë në formë balte që ka për qëllim të largojë papastërtitë, yndyrën e tepërt dhe qelizat e vdekura nga lëkura.

Si pasojë e eksfojimit largohen shtresat e sipërme të lëkurës dhe del në pah lëkura e re e butë, e freskët dhe me më shumë shkëlqim.

Ka një aromë natyrale.

Përbërësit aktivë:

-Kompleksi mineralesh nga Deti të Vdekur – nga pika më e ulët në sipërfaqen e tokës në – 417 metra nën nivelin e detit, i cili ndihmon në ruajtjen e niveleve optimale të hidratimit, duke rritur aftësinë e lëkurës për të ruajtur lagështinë.

Vitamina E – Një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në neutralizimin e radikalëve të lirë dhe mbrojtjen e lëkurës nga plakja e parakohëshme.

Baltë nga Deti i Vdekur – Tonifikon lëkurën dhe largon toksinat prej saj duke nxitur rigjenerimin natyral.

Vajrat bimore:

Vaji i trëndafilit të egër – Pakëson puçrrat dhe qetëson irritimet e lëkurës. Mbron dhe rigjeneron lëkurën.

Vaji i bajames së ëmbël – Përmban vitaminë E me veti antioksiduese.

Mentol – I jep një ndjesi freskie lëkurës.

Përdorimi

Maska aplikohet në fytyrë të thatë, të pastruar paraprakisht.
Lihet për disa minuta dhe shpëlahet me ujë të bollshëm.
Maska aplikohet 2 herë në javë për 6 javë rresht.

Përbërësit

Dead Sea Mud,
Vitamins:A,B,E,F,Verbena leaf exctract, horse chestnut, honey

Brand

-417

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Minus 417 Agile Purifying Mud Mask”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by