Minus 417 Aromatic Balancing Body Scrub Kiwi and Mango

0 Orders
#-417 003
In stock
3,800L

Description

Përshkrimi

Skrub trupi, që kombinon kripërat e Detit të Vdekur të nxjerra nga 417 metra thellësi me vajra aromatikë, për një eksfolim total.

Largon papastërtitë dhe qelizat e vdekura të lëkurës.

Efikas dhe në rastet problematike, kur kemi formim të ”pllakëzave” në lëkurë.

Përdorimi i vazhdueshëm redukton shenjat e moshës (rrudhat).

Ka aromë kivi dhe mangoje.

Përbërësit aktivë:

Kompleks mineralesh nga Deti i Vdekur – nga pika më e ulët në sipërfaqen e tokës në – 417 metra nën nivelin e detit, i cili ndihmon në ruajtjen e niveleve optimale të hidratimit, duke rritur aftësinë e lëkurës për të ruajtur lagështinë.

Vitamina A – e rëndësishme në ushqimin dhe mirëmbajtjen e një lëkure të shëndetshme dhe të re.

Vitamina B – Ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë, duke krijuar një pengesë avullimi, që gjithashtu ndihmon në mbrojtjen nga dëmtimet mjedisore.

Vitamina E – Një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në neutralizimin e radikalëve të lirë dhe mbrojtjen e lëkurës nga plakja e parakohëshme.

Vitamina F – e njohur edhe si Acidet yndyrore Omega, zbut lëkurën në mënyrë natyrale duke promovuar ekuilibrin optimal të lëkurës.

Ekstrakte bimore:

Ekstrakti i farave të gështenjës – ka veti antioksiduese. Parandalon plakjen e lëkurës dhe e bën atë më të shëndetshme.

Vajrat bimore:

Vaji i grurit – në sajë të pranisë së acideve yndyrore dhe vitaminës E ushqen lëkurën.

Përdorimi

Të aplikohet më masazh 2- 3 herë në javë dhe më pas të shpëlahet me ujë.

Përbërësit

Dead Sea Minerals, Vitamin A, Vitamin B, Vitamin E, Vitamin F, wheat germ oil, Sweet Almond Oil, Horse Chestnut Seed Extract

Brand

-417

MINUS 417 Dead Sea Cosmetics Ltd. prezanton një zhvillim unik kozmetik, kompleksin mineral të çmuar, një kombinim shkencor i përbërësve aktivë natyrorë, si mineralet balancues të lagështisë nga Deti i Vdekur, vitamina energjike dhe ekstrakte unike bimore, të dizajnuara për të ndihmuar në rigjenerimin e qelizave të lëkurës dhe parandalimin e shenjave të plakjes. Të gjitha produktet MINUS 417 janë pa PARABEN FREE & MINERAL OIL FREE. -417 is CRUELTY FREE – DON'T TESTS PRODUCTS ON ANIMALS

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Minus 417 Aromatic Balancing Body Scrub Kiwi and Mango”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by