Minus 417 Catharsis Vitamin Mineral Shampoo

1 Orders
#-417 010
In stock
2,600L

Description

Përshkrimi

Shampo me veprim të dyfishtë:
-mbron skalpin nga faktorët dëmtues mjedisorë;
-ushqen flokun dhe e mban atë të hidratuar për një kohë të gjat.

Pastron thellësisht skalpin dhe ka një ndikim pozitiv në eleminimin e zbokthit.

Flokët bëhen më të butë dhe me shkëlqim.

Ka aromë të lehtë papaje dhe vaniljeje.

Përbërësit aktivë:

Kompleks mineralesh nga Deti i Vdekur – nga pika më e ulët në sipërfaqen e tokës në – 417 metra nën nivelin e detit, i cili ndihmon në ruajtjen e niveleve optimale të hidratimit, duke rritur aftësinë e lëkurës për të ruajtur lagështinë.

Vitamina A – e rëndësishme në ushqimin dhe mirëmbajtjen e një lëkure të shëndetshme dhe të re.

Vitamina B – Ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë, duke krijuar një pengesë avullimi, që gjithashtu ndihmon në mbrojtjen nga dëmtimet mjedisore.

Vitamina E – Një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në neutralizimin e radikalëve të lirë dhe mbrojtjen e lëkurës nga plakja e parakohëshme.

Vitamina F – e njohur edhe si Acidet yndyrore Omega, zbut lëkurën në mënyrë natyrale duke promovuar ekuilibrin optimal të lëkurës.

Ekstrakte bimore:

Ekstrakti i farave të gështenjës – ka veti antioksiduese. Parandalon plakjen e lëkurës dhe e bën atë më të shëndetshme.

Ekstraktet e vaniljes – Zbusin lëkurën dhe qetësojnë irritimet.

Vajrat bimore:

Vaj i farave të rrushit – I pasur me acid linoleik, ka veti të ushqejë flokun dhe ta mbajë të butë. Përmban dhe vitaminën E me veti antioksiduese.

Përdorimi

Aplikohet shampoja në flokë të njomë, masazhohet për pak minuta dhe shpëlahet me ujë të bollshëm.

Përbërësit

Dead Sea minerals, vitamin A, vitamin B, vitamin C, vitamin E, vitamin F, aloe vera, sweet almond oil, grapeseed oil, papaya extract, chamomille, vanilla extract, horse chestnut seed extract

Brand

-417

MINUS 417 Dead Sea Cosmetics Ltd. prezanton një zhvillim unik kozmetik, kompleksin mineral të çmuar, një kombinim shkencor i përbërësve aktivë natyrorë, si mineralet balancues të lagështisë nga Deti i Vdekur, vitamina energjike dhe ekstrakte unike bimore, të dizajnuara për të ndihmuar në rigjenerimin e qelizave të lëkurës dhe parandalimin e shenjave të plakjes. Të gjitha produktet MINUS 417 janë pa PARABEN FREE & MINERAL OIL FREE. -417 is CRUELTY FREE – DON'T TESTS PRODUCTS ON ANIMALS

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Minus 417 Catharsis Vitamin Mineral Shampoo”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by