Minus 417 Infinite motion mineral Aqua perfection face moisturizer

0 Orders
#-417 015
In stock
5,100L

Description

Përshkrimi

Formulë vegane, e pasur me kompleksin e mineraleve nga Deti i Vdekur.

Me një teksturë të afërt me ujin, përthihet shumë shpejt nga lëkura duke e riparuar dhe hidratuar atë.

E mban fytyrën të hidratuar gjatë gjithë ditës dhe ndihmon në rehidrimin e saj gjatë natës.

Përbërësit kryesorë aktivë:
Vitamina A – e rëndësishme në rinovimin e lëkurës
Vitamina E – një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në neutralizimin e radikalëve të lirë në lëkurën tuaj.
Vaji i Arganit – siguron një profil të jashtëzakonshëm të acideve yndyrore thelbësore, zbut dhe lagështon lëkurën.
Vaj aguliçe – një nga burimet më të mira në botë të acideve yndyrore thelbësore omega 3, hidraton dhe ushqen lëkurën.
Vaji i avokados – ndihmon në rivendosjen e butësisë dhe përsosmërisë së humbur.
Vaj Jojoba – një agjent i fuqishëm kundër plakjes që qetëson lëkurën dhe ndihmon në hidratimin e saj.

Përdorimi

Të aplikohet në shtresë të hollë në lëkurën të pastruar paraprakisht të fytyrës dhe qafës,duke e masazhuar deria të përthihet plotësisht.

Përbërësit

Vitamin A, Vitamin E, Argan Oil, Evening Primrose Oils, Avocado Oil, Horse Chestnut Seed Extract, Jojoba Seed Oil, Shea Butter

Brand

-417

MINUS 417 Dead Sea Cosmetics Ltd. prezanton një zhvillim unik kozmetik, kompleksin mineral të çmuar, një kombinim shkencor i përbërësve aktivë natyrorë, si mineralet balancues të lagështisë nga Deti i Vdekur, vitamina energjike dhe ekstrakte unike bimore, të dizajnuara për të ndihmuar në rigjenerimin e qelizave të lëkurës dhe parandalimin e shenjave të plakjes. Të gjitha produktet MINUS 417 janë pa PARABEN FREE & MINERAL OIL FREE. -417 is CRUELTY FREE – DON'T TESTS PRODUCTS ON ANIMALS

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Minus 417 Infinite motion mineral Aqua perfection face moisturizer”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by