Minus 417 Intense Mud Body Sculpting Lotion

0 Orders
#-417 016
In stock
4,950L

Description

Përshkrimi

Locion trupi, që kombinon baltën e Detit të Vdekur me kompleksin Phytoless, për të tonifikuar, hidratuar dhe rritur elasticitetin e lëkurës tuaj.

Ndihmon në eleminimin e shenjave të pranishme në lëkurë dhe i jep asaj shkëlqim.

Sipas disa studimeve klinike u vu re që pas 2 muajsh përdorimi të rregullt të locionit kofshët dhe këmbet ishin më të tonifikuara se para trajtimit.

Lëkura është dukshëm më uniforme, më e tonifikuar, më e hidratuar dhe me më shumë shkëlqim.

Ka aromë kakaoje dhe mjalti.

Përbërësit aktivë:

Baltë nga Deti i Vdekur – Tonifikon lëkurën dhe largon toksinat duke nxitur rigjenerimi natyral të saj.

Vitamina A – E rëndësishme në ushqimin dhe mirëmbajtjen e një lëkure të shëndetshme dhe të re.

Vitamina B – Ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë, duke krijuar një pengesë avullimi, që gjithashtu ndihmon në mbrojtjen nga dëmtimet mjedisore.

Vitamina E – Një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në neutralizimin e radikalëve të lirë dhe mbrojtjen e lëkurës nga plakja e parakohëshme.

Vitamina F – e njohur edhe si Acidet yndyrore Omega, zbut lëkurën në mënyrë natyrale duke promovuar ekuilibrin optimal të lëkurës.

Kompleksi Phytoless:

Eugenia Grasilis – Një algë me përqëndrim të lartë mineralesh, me efekt tonifikues dhe anti-celulit.

Ekstraktet e gjetheve të bimës Glaucium Flavum – Me efekt anti-celulit.

Kafeinë – Eleminon sasinë e tepërt të ujit nënlëkurë dhe vepron kundër celulitit.

Vajrat bimore:

Vaji i farave të kakaos – Hidraton lëkurën duke parandaluar tharjen dhe çarjen e saj.

Përdorimi

Rekomandohet të përdoret 2 herë në ditë: mëngjes dhe mbrëmje duke e masazhuar, deri në absorbim të plotë nga lëkura.

Përbërësit

Dead Sea Mud,
Vitamin A, Vitamin B, Vitamin E, Vitamin F,Eugenia grasilis, Glaucium Flavum Leaf Extract, Caffeine, Aloe Vera, Beeswax, Green Tea, Chamomile, Evening Primrose Oil, Peppermint Oil, Olive Oil, Jojoba oil, Cacao Seed, Argan Oil

Brand

-417

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Minus 417 Intense Mud Body Sculpting Lotion”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by