Minus 417 Radiant see immediate miracle beauty sleeping cream

0 Orders
#-417 019
In stock
9,450L

Description

Përshkrimi

Trajtim nate që kombinon fuqinë hidratuese dhe rimbushëse të një maske dhe ndjenjën e rehatisë dhe freskisë së një kremi.

Vepron si një produkt i dyfishtë: krem dhe maskë, për një efekt akoma më të fuqishëm.

Nxit rinovimin e lëkurës, duke ndihmuar në riparimin e barrierës mbrojtëse të lëkurës.
Ndihmon në zvogëlimin e rrudhave të imëta dhe rrudhave duke ushqyer, hidratuar dhe mbrojtur lëkurën me antioksiduesit e fuqishëm, mineralet e Detit të Vdekur dhe vajrat në përmbatje.

Formulë vegane.

Përbërësit aktivë:
Kompleksi mineralesh nga Deti të Vdekur ~ nga pika më e ulët në sipërfaqen e tokës në – 417 metra nën nivelin e detit, i cili ndihmon në ruajtjen e niveleve optimale të hidratimit, duke rritur aftësinë e lëkurave për të ruajtur lagështinë.
Vitamina A – e rëndësishme në ushqimin dhe mirëmbajtjen e një lëkure të shëndetshme dhe të re.
Vitamina B – Ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë duke krijuar një pengesë avullimi, që gjithashtu ndihmon në mbrojtjen nga dëmtimet mjedisore.
Vitamina C – Një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në parandalimin e foto-dëmtimit të shkaktuar nga ultravjollcë (UV) dhe siguron një pamje uniforme dhe të shëndetshme të lëkurës.
Vitamina E – Një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në neutralizimin e radikalëve të lirë dhe mbrojtjen e lëkurës nga plakja e parakohëshme.
Vitamina F – e njohur edhe si Acidet yndyrore Omega, zbut lëkurën në mënyrë natyrale duke promovuar ekuilibrin optimal të lëkurës.

Vajra bimore:
Vaji Jojoba – Një agjent i fuqishëm kundër plakjes që qetëson lëkurën, ndihmon në ruajtjen e nivelit tw hidratimit.
Vaji i bajames së ëmbël – i pasur me vitaminë E, ndihmon në mbrojtjen kundër efekteve dëmtuese të radikalëve të lirë.
Vaji i luleve të kamomilit – është përdorur prej shekujsh për të lehtësuar dhe qetësuar lëkurën e lodhur, duke lejuar righenerimin natyral tw lwkurws.
Vaj aguliçe – një nga burimet më të mira në botë të acideve yndyrore thelbësore omega 3, me veti hidratuese dhe ushqyese të lëkurës.
Vaj i frutit të ullirit – i pasur me vitaminë E, polifenole dhe fitosterole, të cilat mbrojnë lëkurën.
Vaj kalendule- parandalon problemet e lëkurës dhe kontribuon në shërimin natyral të saj.
Gjalpë Shea – përmban një përqendrim të madh të vitaminave natyrale dhe acideve yndyrore që e bëjnë atë tepër ushqyes dhe hidratues për lëkurën.

Ekstrakte bimore:
Çaj jeshil- i pasur me antioksidantë, mbron nga veprimi negativ i radikaleve të lirë, çaji jeshil ka veti anti-plakje dhe qetësuese të lëkurës.

Përdorimi

Të aplikohet në shtresë të hollë cdo darkë, duke evituar zonën përreth syve.

Përbërësit

Precious Dead Sea Mineral Complex, Dead Sea Water, Vitamin A, Vitamin B, Vitamin C, Vitamin E, Vitamin F, Jojoba Oil, Sweet Almond Oil, Chamomile Flower Oil, Borage & Evening Primrose Oils, Olive Fruit Oil, Calendula Oil, Shea Butter, Camellia Sinensis, Horse Chestnut Seed Extract

Brand

-417

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Minus 417 Radiant see immediate miracle beauty sleeping cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by