Minus 417 Rejuvenating facial brightening night cream

0 Orders
#-417 023
In stock
5,925L

Description

Përshkrimi

Kremi ka efekt zbardhues në njollat e errëta të lëkurës.
Mbron ndaj agjenteve dëmtues në sajë të përbërësve të saj bimorë dhe antioksidantëve të fuqishëm.
I jep fytyrës shkëlqim dhe uniformizon ngjyrën e saj.

Lëkura rifiton elasticitetin dhe nivelin normal të hidratimit.
Ka një aromë të lehtë lulesh.

Përbërësit aktivë:
-Kompleksi mineralesh nga Deti të Vdekur – nga pika më e ulët në sipërfaqen e tokës në – 417 metra nën nivelin e detit, i cili ndihmon në ruajtjen e niveleve optimale të hidratimit, duke rritur aftësinë e lëkurës për të ruajtur lagështinë.
Vitamina A – e rëndësishme në ushqimin dhe mirëmbajtjen e një lëkure të shëndetshme dhe të re.
Vitamina B – Ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë, duke krijuar një pengesë avullimi, që gjithashtu ndihmon në mbrojtjen nga dëmtimet mjedisore.
Vitamina E – Një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në neutralizimin e radikalëve të lirë dhe mbrojtjen e lëkurës nga plakja e parakohëshme.
Vitamina F – e njohur edhe si Acidet yndyrore Omega, zbut lëkurën në mënyrë natyrale duke promovuar ekuilibrin optimal të lëkurës.

Ekstrakte bimore:
Ekstraktet e rozmarinës – një substancë natyrale me veti dezinfektuese dhe antiseptike, që mbron nga toksinat dhe dëmtimi si pasojë e ekspozimit në diell.
Çaji jeshil – i pasur me antioksidantë, mbron lëkurën nga dëmtimi i radikaleve të lirë,
Shega – një antioksidant i fuqishëm i njohur për potencialin e tij të mrekullueshëm të rigjenerimit të lëkurës.

Vajrat bimorë:
Vaji i luleve të kamomilit -është përdorur prej shekujsh për të lehtësuar dhe qetësuar lëkurën
Vaji i ullirit – i pasur me vitaminë E, polifenole dhe fitosterole të cilat janë mbrojtëse dhe ushqyese për lëkurën.
Gjalpë Shea – ushqyes dhe hidratues për lëkurë, i pasur me vitamina natyrale dhe acide yndyrore.
Aloe Vera – hidraton dhe qetëson irritimet e lëkurës.
Vaji i kalendulës – ndikon pozitivisht në rigjenerimin dhe ”shërimin e lëkurës”.

Përdorimi

Rekomandohet të përdoret 1 deri në 2 herë në javë në darkë pas pastrimit të fytyrës.
Të evitohet zona përreth syve.
Rekomandohet të përdoret krem me faktor të lartë mbrojtje nga dielli gjatë ditës.

Përbërësit

Dead Sea Water, Vitamin A, Vitamin B, Vitamin E, Vitamin F, Aloe Vera, Horse Chestnut Seed Extract, Camellia Sinensis , Pomegranate, Rosemary Extract, Chamomile, Sweet Almond Oil, Calendula Oil, Sesame Oil, Olive Oil, Shea Butter

Brand

-417

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Minus 417 Rejuvenating facial brightening night cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by