Minus 417 Serenity Legend Anti-oxidant Hand Moisturizer

0 Orders
#-417 025
In stock
1,612L

Description

Përshkrimi

Formulim kremoz i krijuar me minerale nga Deti i Vdekur, për të mbrojtur lëkurën e duarve tuaja nga faktorët dëmtues.

Hidraton lëkurën dhe e bën atë më të butë, që me aplikimin e parë.

Pakëson rrudhat e duarve, në sajë të hidratimit të thellë të lëkurës.

Ka aromë të lehtë mjalti dhe gjalpi.

Përbërësit aktivë:

Kompleks mineralesh nga Deti i Vdekur – nga pika më e ulët në sipërfaqen e tokës në – 417 metra nën nivelin e detit, i cili ndihmon në ruajtjen e niveleve optimale të hidratimit, duke rritur aftësinë e lëkurës për të ruajtur lagështinë.

Vitamina A – e rëndësishme në ushqimin dhe mirëmbajtjen e një lëkure të shëndetshme dhe të re.

Vitamina B – Ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë, duke krijuar një pengesë avullimi, që gjithashtu ndihmon në mbrojtjen nga dëmtimet mjedisore.

Vitamina E – Një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në neutralizimin e radikalëve të lirë dhe mbrojtjen e lëkurës nga plakja e parakohëshme.

Vitamina F – e njohur edhe si Acidet yndyrore Omega, zbut lëkurën në mënyrë natyrale duke promovuar ekuilibrin optimal të lëkurës.

Dyll blete – I njohur për vetitë e tij antibakteriale. Mban të hidratuar lëkurën dhe parandalon çarjen e saj.

Vajra bimorë:

Vaj i susamit – I pasur me vitamina dhe acid linoleik, me efekt hidratues dhe rigjenerues.

Vaj ulliri – Përmban polifenole, fitosterole dhe vitaminën E me veti hidratuese dhe riparuese.

Përdorimi

Rekomandohet të përdoret cdo ditë me masazh derisa të përthihet.

Përbërësit

Precious Dead Sea Mineral Complex, Vitamin A, Vitamin B, Vitamin E, Vitamin F, Shea Butter, Beeswax, Sesame Oil, Borage & Evening Primrose Oils, Olive Oil

Brand

-417

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Minus 417 Serenity Legend Anti-oxidant Hand Moisturizer”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by