Minus 417 SOS Skin relief cream

0 Orders
#-417 026
In stock
3,600L

Description

Përshkrimi

Krem për lëkura të thata, të skuqura dhe që kruhen.
Trajton në vecanti lëkurat e prekura nga psoriaza, seborrhea, djegiet, pickimet, aknet dhe tharja.

Redukton në mënyrë të ndjeshme skuqjen dhe parandalon infektimin e lëkurës.

Forcon mbrojtjen natyrale të lëkurës dhe siguron rigjenerimin e saj.
Përmirëson strukturën e lëkurës, të flokëve dhe skalpit.

Përbërësit aktivë:
Kompleksi mineralesh nga Deti të Vdekur – nga pika më e ulët në sipërfaqen e tokës në – 417 metra nën nivelin e detit, i cili ndihmon në ruajtjen e niveleve optimale të hidratimit, duke rritur aftësinë e lëkurës për të ruajtur lagështinë.
Vitamina A – e rëndësishme në ushqimin dhe mirëmbajtjen e një lëkure të shëndetshme dhe të re.
Vitamina B – Ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë duke krijuar një pengesë avullimi, që gjithashtu ndihmon në mbrojtjen nga dëmtimet mjedisore.
Vitamina E – Një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në neutralizimin e radikalëve të lirë dhe mbrojtjen e lëkurës nga plakja e parakohëshme.
Vitamina F – e njohur edhe si Acidet yndyrore Omega, zbut lëkurën në mënyrë natyrale duke promovuar ekuilibrin optimal të lëkurës.
Vitaminë H – veti hidratuese dhe zbutëse.
Vaj i bimës Sea Buckthorn- i njohur për vetitë trajtuese të infeksioneve dhe problemeve të tjera në lëkurë.
Me aloe vera dhe çaj jeshil në përmbajtje.

Përdorimi

Aplikohet në lëkurë të thatë dhe të pastër.
Nuk lejohet ekspozimi në diell gjatë trahtmit.
Nuk rekomandohet të përdoret të fëmijët nën 6 vjec.

Përbërësit

Dead Sea Minerals, Vitamins:A,B,E,F,H, sea buckthorn oil, horse chestnut,green tea, aloe vera

Brand

-417

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Minus 417 SOS Skin relief cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by