Minus 417 Time Control Eye Set

0 Orders
#-417 027
In stock
10,125L

Description

Përshkrimi

Seti anti-rrudhë i syve përmban :
-Serumin e syve Time Control Recovery Peptide;
-Kremin e syve Advanced Anti-Wrinkle.

Serumi pakëson rrudhat që janë krijuar në zonën rreth syve.
Rikthen shkëlqimin dhe pamjen rinore.
Zona rreth syve duket më e tendosur, më energjike dhe me më shumë shkëlqim.
Efekti i serumit zgjat gjatë gjithë ditës.

Kremi ushqen, hidraton, zbut lëkurën në zonën delikate rreth syve si dhe pakëson rrudhat.
Rikthen pamjen rinore dhe shkëlqimin e lëkurës.

Përbërësit aktivë të serumit:

Kompleks mineralesh nga Deti i Vdekur – nga pika më e ulët në sipërfaqen e tokës në – 417 metra nën nivelin e detit, i cili ndihmon në ruajtjen e niveleve optimale të hidratimit, duke rritur aftësinë e lëkurës për të ruajtur lagështinë.

Vitamina A – e rëndësishme në ushqimin dhe mirëmbajtjen e një lëkure të shëndetshme dhe të re.

Vitamina B – Ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë, duke krijuar një pengesë avullimi, që gjithashtu ndihmon në mbrojtjen nga dëmtimet mjedisore.

Vitamina E – Një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në neutralizimin e radikalëve të lirë dhe mbrojtjen e lëkurës nga plakja e parakohëshme.

Vitamina F – e njohur edhe si Acidet yndyrore Omega, zbut lëkurën në mënyrë natyrale duke promovuar ekuilibrin optimal të lëkurës.

Argirelinë – Një peptid që depërton në thellësi të lëkurës, relakson muskujt dhe pakëson rrudhat.

Ekstrakte bimore:

Çaji jeshil – i pasur me antioksidantë, mbron lëkurën nga dëmtimi i radikaleve të lirë.

Vajrat bimorë:

Vaji i luleve të kamomilit -është përdorur prej shekujsh për të lehtësuar dhe qetësuar lëkurën e lodhur, duke lejuar righenerimin natyral të saj.

Vaji Jojoba – Një agjent i fuqishëm kundër plakjes që qetëson lëkurën, ndihmon në ruajtjen e nivelit të hidratimit.

Vaji i Borage – Një nga burimet më të mira në botë të acideve yndyrore thelbësore omega 3, me veti hidratuese dhe ushqyese të lëkurës.

Përbërësit aktivë të kremit:

Kompleks mineralesh nga Deti i Vdekur – nga pika më e ulët në sipërfaqen e tokës në – 417 metra nën nivelin e detit, i cili ndihmon në ruajtjen e niveleve optimale të hidratimit, duke rritur aftësinë e lëkurës për të ruajtur lagështinë.

Vitamina A – e rëndësishme në ushqimin dhe mirëmbajtjen e një lëkure të shëndetshme dhe të re.

Vitamina B – Ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë, duke krijuar një pengesë avullimi, që gjithashtu ndihmon në mbrojtjen nga dëmtimet mjedisore.

Vitamina E – Një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në neutralizimin e radikalëve të lirë dhe mbrojtjen e lëkurës nga plakja e parakohëshme.

Vitamina F – e njohur edhe si Acidet yndyrore Omega, zbut lëkurën në mënyrë natyrale duke promovuar ekuilibrin optimal të lëkurës.

Vajrat bimorë:

Vaji i Borage – Një nga burimet më të mira në botë të acideve yndyrore thelbësore omega 3, me veti hidratuese dhe ushqyese të lëkurës.

Vaji i lajthisë – përmban tanine, të cilat ngushtojnë dhe zëvëndësojnë poret.

Përdorimi

Serumi rekomandohet të përdoret dy herë në ditë me masazh të lehtë në zonën përreth syve.
Kremi rekomandohet të përdoret 1-2 herë në ditë me masazh derisa të përthithet.

Përbërësit

Serumi :Precious Dead Sea Mineral Complex, Vitamin A, Vitamin B, Vitamin E, Vitamin F, Argireline, Dead Sea Water, Chamomile, Green Tea, Horse Chestnut Seed Extract, Jojoba Oil, Carrot Oil, Grapeseed Oil, Borage & Evening Primrose Oils, Sea Buckthorn
Kremi:Vitamin A, Vitamin B, Vitamin E, Vitamin F, Vitamin C, Dead Sea Water, Hamamelis, Horse Chestnut Seed Extract, Borage & Evening Primrose Oils, Olive Oil, Avocado Oil

Brand

-417

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Minus 417 Time Control Eye Set”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by