Minus 417 Time Control Firming Cream

0 Orders
#-417 029
In stock
6,225L

Description

Përshkrimi

Ndjeni lëkurën tuaj më të tonifikuar, më elastike dhe me më pak rrudha ditë pas dite, me kremin me minerale nga Deti i Vdekur.

Lëkura ”e plakur” zëvëndësohet me një lëkurë të re, të tonifikuar dhe uniforme.

Rikthen gjendjen e hidratuar të lëkurës.

Kombinimi i mineraleve me acidet yndyrore ndikojnë pozitivisht në rigjenerimin qelizor, zbehjen e rrudhave dhe tonifikimin e lëkurës.

Përbërësit aktivë:

Kompleks mineralesh nga Deti i Vdekur – nga pika më e ulët në sipërfaqen e tokës në – 417 metra nën nivelin e detit, i cili ndihmon në ruajtjen e niveleve optimale të hidratimit, duke rritur aftësinë e lëkurës për të ruajtur lagështinë.

Vitamina A – e rëndësishme në ushqimin dhe mirëmbajtjen e një lëkure të shëndetshme dhe të re.

Vitamina B – Ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë, duke krijuar një pengesë avullimi, që gjithashtu ndihmon në mbrojtjen nga dëmtimet mjedisore.

Vitamina E – Një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në neutralizimin e radikalëve të lirë dhe mbrojtjen e lëkurës nga plakja e parakohëshme.

Vitamina F – e njohur edhe si Acidet yndyrore Omega, zbut lëkurën në mënyrë natyrale duke promovuar ekuilibrin optimal të lëkurës.

Vajra esenciale:
Vaji i kamomilit – është përdorur prej shekujsh për të lehtësuar dhe qetësuar lëkurën e lodhur, duke lejuar rigjenerimin natyral të saj.

Dyll blete – Në sajë të vetive anti-bakteriale, anti virale dhe anti-inflamatore lufton infeksionet bakteriale dhe zbut lëkurën e çarë dhe të dëmtuar.

Përdorimi

Aplikohet një shtresë e hollë në fytyrë dhe qafë dhe masazhohet derisa të absorbohet plotësisht.
Rekomandohet të përdoret çdo ditë.

Përbërësit

Dead Sea Water,
Vitamin A, Vitamin B, Vitamin E, Vitamin F,Chamomile Flower Oil, Sesame Oil, Shea Butter, Horse Chestnut Seed Extract, Beeswax

Brand

-417

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Minus 417 Time Control Firming Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by