Minus 417 Whitening beauty mask

0 Orders
#-417 032
In stock
5,250L

Description

Përshkrimi

Maskë ideale për një lëkurë që shkëlqen.
Redukton njollat e errëta të lëkurës dhe shenjat e krijuara nga ekspozimi në diell.

Ushqen lëkurën dhe e bën atë më të butë.

Uniformizon ngjyrën e lëkurës me vetëm disa përdorime.

Ka aromën e lehtë të kamomilit.

Përbërësit aktivë:

Vitamina A – e rëndësishme në ushqimin dhe mirëmbajtjen e një lëkure të shëndetshme dhe të re.

Vitamina B – Ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë, duke krijuar një pengesë avullimi, që gjithashtu ndihmon në mbrojtjen nga dëmtimet mjedisore.

Vitamina E – Një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në neutralizimin e radikalëve të lirë dhe mbrojtjen e lëkurës nga plakja e parakohëshme.

Dioksidi i titanit – absorbon sasinë e tepërt të yndyrës dhe ndikon pozitivisht në zbardhjen e njollave.

Acid kojic – pengon fenomenin e pigmentimit jonormal të lëkurës.

Ekstraktet bimore:
Vaji i luleve të kamomilit -është përdorur prej shekujsh për të lehtësuar dhe qetësuar lëkurën e lodhur, duke lejuar righenerimin natyral të saj.

Aloe Vera – hidraton dhe qetëson irritimet e lëkurës.

Përdorimi

Rekomandohet të aplikohet në të gjithë fytyrën për 7 – 10 minuta.
Shpëlahet me ujë të ngrohtë të bollshëm.
Rekomandohet të përdoret 1 – 2 herë në javë.

Përbërësit

Vitamin A, Vitamin B, Vitamin E, Vitamin F, Titanium Dioxide, Kojic Acid, Aloe Vera, Chamomile Flower Oil, Horse Chestnut Seed Extract

Brand

-417

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Minus 417 Whitening beauty mask”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by