Mister Baby Cleansing Milk – 250ml

0 Orders
#Mister Baby 007
In stock
1,000L

Description

Mister Baby Cleansing Milk – 250ml

Përshkrimi: Qumësht pastrues i formuluar pa përbërës agresivë për lëkurën, duke e bërë të përshtatshëm për përdorim të përditshëm në pastrimin e lëkurës së bebes.

Përmban kompleksin natyral NMF7 që është prezent dhe në lëkurën e bebes, duke ndihmuar në ruajtjen e pH natyral të lëkurës.

Vaji i bërthamave të qershisë dhe gjalpi i kokosit që gjënden në përbërje të qumështit kanë efekt zbutës dhe ndihmojnë në forcimin e barrierës mbrojtëse të lëkurës duke shmangur skuqjen e saj.

– 0% alkool

– 0% paraben

– 0% fenoksietanol

– 0% sls.

-0% kolorant.

I kontrolluar dermatologjikisht.

Përdorimi: Aplikoje qumështin direkt në lëkurë ose në një pambuk ose garzë, duke e masazhuar lehtësisht në lëkurën e bebes suaj. Nuk është e nevojshme të shpëlahet me ujë.

Përbërësit: Water, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Prunus Avium Seed Oil, Theobroma Cacao Seed Butter, Glyceryl Caprylate, Xantham Gum, Parfum, Olive Oil Decyl Esters, Squalene, Oleic Acid, Tocopherol, Trehalose, Sodium Lactate, Serine, Glycine, Zinc PCA, Hydrolized Rice Protein, Sodium Phytate, Sodium Hydroxide, Calcium Gluconate, Gluconolactone, Sodium Benzoate.

Brand

Mister Baby

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Veprimi

,

Grup-mosha

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mister Baby Cleansing Milk – 250ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by