Mister Baby Face Cream – 50ml

0 Orders
#Mister Baby 002
In stock
800L

Description

Mister Baby Face Cream – 50ml

Përshkrimi:Lëkura e bebes në lindje dhe në vitet e para të jetës nuk është e aftë, të krijojë barrierën natyrale hidro-lipidike. Kjo e bën të ndjeshme ndaj faktorëve të jashtëm mjedisorë dhe kimikateve dhe me tendencë të thahet shumë shpejt.

Mister Baby me formulën e tij të pasur me gjalpë kokosi dhe vajin e bërthamave të qershisë ndihmon në forcimin e barrierrës së lëkurës, duke parandaluar irritimet dhe skuqjet.

– 0% alkool

– 0% paraben

– 0% fenoksietanol

– 0% sls.

-0% kolorant 97%  përbërës me origjine natyrore. Përdorimi Aplikojeni në fytyrën e pastër në mëngjes dhe në darkë.

Përbërësit: Water, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Glycerin, Theobroma Cacao Seed Butter, Prunus Avium Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Glyceryl Caprylate, Lauryl Olivate, Sorbitan Palmitate, Olive Oil Decyl Esters, Xanthan Gum, Parfum, Squalene, Oleic Acid, Tocopherol, Trehalose, Sodium Lactate, Serine, Glycine, Zinc PCA, Hydrolyzed Rice Protein, Sodium Phytate, Sodium Hydroxide, Calcium Gluconate, Gluconolactone, Sodium Benzoate

Brand

Mister Baby

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Veprimi

, ,

Grup-mosha

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mister Baby Face Cream – 50ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by