Moisture Booster Face Serum

0 Orders
#La Cure Beaute 003
In stock
7,590L

Description

Moisture Booster Face Serum 30 ml

85% e përbërësve janë natyral

Një efekt lifting dhe zbutës i dyfishtë për lëkurën e hidratuar plot gjallëri. Ditë pas dite, Moisture Booster Face Serum, përmirëson pamjen e lëkurës dhe e bën atë të ngritur dukshëm. Një rutinë e vërtetë e përditshme që ushqen intensivisht lëkurën tuaj dhe zvogëlon dukshëm vijat e imëta falë efektit të saj ngritës dhe të fortë. Me kalimin e kohës, konturet e fytyrës do të ripërcaktohen.

Çfarë e bën Moisture Booster Face Serum të veçantë?

Formula e saj përmban një përzierje nxitëse, hidratuese të acidit hialuronik, vajit të arganit dhe ujit termik nga de Salies-de-Béarn.

Uji nga Salies-de-Béarn: i pasur me 26 elementë mineral, uji nga Salies-de-Béarn ka një përmbajtje minerale më të lartë se Deti i Vdekur. Ajo forcon dhe qetëson pengesën natyrore mbrojtëse të lëkurës, duke lënë një ndjesi të mirëqenies dhe freskisë.

Acidi Hialuronik: jashtëzakonisht hidratues, acidi hialuronik lejon që nivelet e hidratimit të lëkurës të ribalancohen. Ajo vepron si një sfungjer që mund të thithë deri në 1000 herë peshën e tij në ujë. I jep lëkurës tuaj një pamje të rigjeneruar, më të re, më të butë.

Vaji i arganit: një nga mrekullitë e natyrës që zbut dhe mbron lëkurën tuaj. Për shkak të përmbajtjes së tij të lartë në vitaminë E, vaji i arganit ka veti kundër-plakjes dhe veprime ristrukturuese.

Përbërësit: AQUA (WATER) –  OCTYLDODECANOL – CETEARYL ETHYLHEXANOATE – GLYCERYN – CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE – ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER – ISOHEXADECANE – POLYSORBATE 80 – SORBITAN OLEATE – TOCOPHERYL ACETATE – SODIUM HYALURONATE – ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL – DECYL OLEATE – TOCOPHEROL – ALLANTOIN – SODIUM PCA – HYDROXYACETOPHENONE – CAPRYLYL GLYCOL – 1,2-HEXANEDIOL – PARFUM (FRAGANCE)

0% Sulfate, Paraben, Fenoksetanol, Vajra mineral, Laurat natriumi dhe pa përbërës të marra nga kafshët.

Përdorimi: Aplikojeni në mëngjes dhe/ose në mbrëmje në lëkurën e pastruar. Ngrohni 2 deri në 3 pika të serumit  midis gishtërinjve. Aplikojeni në fytyrë dhe qafë, duke shmangur zonën e ndjeshme të syve. Masazhojeni butësisht në lëkurë derisa produkti të depërtohet. Vazhdoni trajtimin me kremin tuaj të ditës natës.

Skema e rekomanduar nga La Cure Beaute:

1. Age Fighter Eye Serum

2. Moisture Booster Face Serum

3. Deep Hydratation Rose Face Cream (gjatë ditës);

Night Infusion Cream (gjatë natës).

Brand

La Cure Beaute

Additional information

Formulimi

Veprimi

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Moisture Booster Face Serum”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by