Moisturizing Plus

0 Orders
#Frezyderm 004
In stock
2,900L

Description

Moisturizing Plus

Hydrating and Restructuring cream

50 ml

Krem hidratim intensive, për qafën dhe fytyrën me përbërje të pasur, jo-vajore.

Ky krem i pasur dhe i bute per fytyren dhe qafen pastron thellesisht lekuren. Nje perzjerje unike dhe komplekse e 3 acideve hialuronike, secili me peshe molekulare te ndryshme, punojne se bashku per te hidratuar te tre nivelet e lekures. Nderkohe qe perbersit dhe ekstraktet bimore sigurojne permirsim dhe mbrojtje anti oksidante.

Kremi ndihmon gjithashtu ne prodhimin e kolagjenit dhe elastines, si rezultat vijat e imta reduktohen dhe lekura behet e tonifikuar.

I testuar dermatologjikisht.

I përshtatshëm për:
  • Per hidratim te perditshem per lekurat e te rriturve 30+
  • Lekure e thate ose mesatarisht e thate
Përdorimi:

Aplikojeni në mëngjes dhe darkë në lëkurë të thatë dhe të pastër, në fytyrë dhe qafë.

Përbërësit aktiv:
3 tipe acidi hialuronik | ekstrakte bimore  | perberes aktiv fiku: hidratim te zgjatur
Tetrapeptides: trajtim kunder plakjes
Ekstrakte luledielli | Ekstrakt rozmarine | Vitamine E: Mbron AND nga stresi oksidativ .
Agjente normal hidratues | vaj bimesh: riforcon shtresen hidrolipidike

 

Brand

Frezyderm

FREZYDERM S.A. u themelua në 1986 nga Z. Anastasios Anastasiou.  FREZYDERM është një partner i ngushtë për shumë specialistë mjekësorë, si pediatër, gjinekologë, dermatologë, dhe në të njëjtën kohë rrit vazhdimisht partneritetin me farmacitë. Përveç se në tregun grek, produktet FREZYDERM janë qenë të suksesshme në shumë tregje ndërkombëtare, midis të cilave renditet edhe tregu ynë.

Additional information

Formulimi

Tipi i lëkurës

Lëkurë e thatë

Veprimi

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Moisturizing Plus”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by