Mucosolvan® 15 mg/5ml – 100 ml

1 Orders
#Sanofi 002
In stock
374L

Description

                Mucosolvan® 15 mg/5ml – 100 ml

 

Shurupi Pediatrik Mucosolvan® ndihmon në trajtimin e kollës me gëlbazë tek fëmijët me veprimin e saj të treanshëm që heq gëlbazën, pastron rrugët e frymëmarrjes në mushkëri dhe e mbron atë nga formimi i mukusit të ri. Ajo gjithashtu vjen në një aromë të shijshme që fëmijët do ta duan.

Në dispozicion në madhësie edhe 60 ml dhe 125 ml.

Doza e rekomanduar është si më poshtë:

Fëmijë më pak se 2 vjeç: ½ lugë çaji (2.5 ml), 2 herë në ditë

Fëmijët nga 2 deri në 5 vjeç: ½ lugë çaji (2.5 ml), 3 herë në ditë

Fëmijët nga 6 deri në 12 vjeç: 1 lugë çaji (5ml), 2-3 herë në ditë

 

Brand

Mucosolvan

Additional information

Formulimi

Grup-mosha

,

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mucosolvan® 15 mg/5ml – 100 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by