Multi Benefit Rose Cream Gel

0 Orders
#La Cure Beaute 004
In stock
6,590L

Description

Multi Benefit Rose Cream Gel – 30 ml

Xhel-krem dite multifunksional.

96% e përbërësve janë natyral.

Rose Cream Gel me shumë përfitime është kremi përfundimtar i ditës detox. Formula e saj “gjithë-përfshirëse” ndihmon në detoksifikimin dhe hidratimin e lëkurës. Përdorimi i sajnë rutinën tuaj të përditshme me kalimin e kohës do t’i japë lëkurës suaj përsëri ekuilibrin e saj natyror.

Çfarë e bën Rose Cream Gel të veçantë?

Formula a saj inovative përmban ujë të trëndafilit, ujë kamomili për detoksifikimin, vajin e arganit dhe ujin termik të jashtëzakonshëm shumë të mineralizuar nga Salies-de-Béarn për hidratimin e lëkurës.

Uji nga Salies-de-Béarn: i pasur me 26 elementë gminerale, uji nga Salies-de-Béarn ka një përmbajtje minerale më të lartë se Deti i Vdekur. Ajo forcon dhe qetëson pengesën natyrore mbrojtëse të lëkurës, duke lënë një ndjesi të mirëqenies dhe freskisë.

Uji i trëndafilit: lamtumirë shenjave të stresit dhe rraskapitjes. Uji i trëndafilit ka një veprim rigjallërues që do të zgjojë lëkurën e lodhur.

Uji i kamomilit: një nga thesaret e vogla të natyrës, uji i kamomilit ndihmon në zvogëlimin e skuqjes dhe inflamacionit në lëkurën e lodhur ose të irrituar. Zvogëlon ndjenjat e shqetësimit nga agresorët e jashtëm (të ftohtët, era, ndotja).

Vaji i arganit: një nga mrekullitë e natyrës që zbut dhe mbron lëkurën. Për shkak të përmbajtjes së tij të lartë në vitaminë E, vaji i arganit ka veti kundër-plakje dhe veprime ristrukturuese për lëkurën.

Përbërësit: AQUA (WATER) – GLYCERYN – RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT – SODIUM HYALURONATE – PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL – ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER – ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL – ALLANTOIN – CARBOMER – CETYL PHOSPHATE – OLUS (VEGETABLE) OIL – CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE – C12-20 ACID PEG-8 ESTER – TRIETHANOLAMINE – BHT – SODIUM CHLORIDE – SODIUM BENZOATE – CITRIC ACID – POTASSIUM SORBATE – PHENOXYETHANOL – 1,2-HEXANEDIOL – CAPRYLYL GLYCOL – HYDROXYACETOPHENONE – PARFUM (FRAGANCE) – GERANIOL – CITRONELLOL – CI 16035.

0% Sulfat, Paraben, Vajra minerale, Laurat natriumi & pa përbërës të marra nga kafshët.

Përdorimi: Aplikojeni në mëngjes në lëkurën e pastruar, pasMoisture Booster Face Serum. Merrni një sasi të vogël kremi dhe aplikoni pika të vogla në mjekër, faqet, ballin dhe qafën. Masazhojeni lehtësisht nga jashtë, duke shmangur zonën delikate të syve. Masazhoni derisa produkti të depërtohet plotësisht, duke u përqëndruar në zonën T.

Skema e rekomanduar nga La Cure Beaute:

  1.  Age Fighter Eye Serum
  1.  Multi Benefit Rose Cream
  1.  Anti-Stress Eye Gel

Brand

La Cure Beaute

Additional information

Formulimi

Veprimi

, , , ,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Multi Benefit Rose Cream Gel”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by