Mustela Baby Olio Massage 100ml

0 Orders
#Mustela 008
In stock
1,600L

Description

Mustela Baby Olio Massage

100ml

Vaj masazhi hidratues dhe qetësues për bebe dhe fëmijë.

Përkujdesje destinuar për masazh që kontribuon në mirëqënien e fëmijës që nga dita e parë e lindjes.

I formuluar në mënyrë specifike për përdorim që nga lindja vaji për masazh i gamës Mustela, është ideal për të përjetuar në siguri të plotë momentet e perkëdheljeve dhe të relaksimit me beben tuaj duke u kujdesur njëkohësisht për lëkurën e saj:

Vaj që zgjon shqisat e bebes, lehtëson masazhimin nuk yndyros lëkurën, nuk ngjit falë përbërjes unike.                                                           Hidraton lëkurën, ushqen dhe lë një film mbrojtës mbi lëkurën e të sapolindurit(1), bebes, fëmijës falë kompleksit ekskluziv të vajrave vegjetale dermo-mbrojtëse të pasura në acide yndyrore themelore.          Në sajë të formulës së saj të re të pasuruar me Avocado Perseose® mbrojtës dhe rigjenerues, vaji  i masazhit ndihmon për të përforcuar barrierën mbrojtëse të lëkurës së fëmijës tuaj dhe për të ruajtur pasurinë qelizore të saj.

PËRBËRËSIT DHE NATYRALITETI:                                                        • Vaj Avocado: hidraton, rigjeneron dhe mbron.

• Vaj i farave të shegës: qetëson, riparon, ushqen.

• Vaj luledielli: ristrukturon, rigjeneron, hidraton.   99% përbërës me origjinë natyrale.

  KËSHILLA PËRDORIMI:

Spruconi një sasi të vogël vaj masazhi hidratues për bebe dhe fëmijë në pëllëmbën e dorës tuaj, duke e ngrohur në duar para se ta aplikoni në trupin e bebes dhe fëmijës.

Me formë galenike të pasur dhe fluide, vaji për masazh Mustela, depërton shpejt dhe e bën më të lehtë  masazhin e fëmijës.

Lë një aromë unike mbi lëkurë dhe flokë.

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .

Tolerancë e lartë.

Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.

0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.

99% përbërës me origjinë natyrale

 

Brand

Mustela®

70 vjet pas krijimit, ambicia e Mustela mbetet e njëjtë: të qëndrojë pranë prindërve dhe ta bëjë jetën e tyre më të lehtë falë markave tona natyrore të kujdesit të lëkurës. Me fjalë të tjera: për të çliruar prindërit nga skuqjet e pelenave, nga efekti i ujit të fortë në kohën e banjës, nga ato njolla të kuqe dhe kruajtje që nuk e lënë Foshnjën të flejë, nga ato gërvishtje dhe gërvishtje, ose nga zbulimi se çfarë duhet të jetë mbrojtja nga kremi kundër diellit përdoret sapo perëndon dielli veror etj.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mustela Baby Olio Massage 100ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by