Mustela Cold Cream 40ml

0 Orders
#Mustela 011
In stock
1,100L

Description

Mustela Cold Cream 40ml

Krem ushqyes me Cold cream, për bebe dhe fëmijë si përkujdesje e fytyrës që nga dita e parë e lindjes.

VETITË:  Ushqen menjëherë dhe për një kohë të gjatë lëkurat e thata. Hidraton Restauron funksionin barrierë të lëkurës dhe mbron kundër agresioneve të jashtme.

Ruan pasurinë qelizore të lëkurës së të sapolindurit (1), bebes dhe të fëmijës.

 

Përbërësit :

Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore.

Ceramide+ Cold Cream: ndihmojnë në restaurimin dhe mbrojtjen e filmit hidrolipidik.

Gjalpë Karite: qetëson dhe ushqen epidermën.

Vajra vegjetale:Ushqejne (të pasur në sterole, burim acidesh yndyrore themelore)

KËSHILLA PËRDORIMI:  Aplikohet kremi hidratues për fytyrën e bebes dhe të fëmijës në mëngjes dhe mbrëmje.

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .

Tolerancë e lartë.

Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.

0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.

95% përbërës me origjinë natyrale

Brand

Mustela®

70 vjet pas krijimit, ambicia e Mustela mbetet e njëjtë: të qëndrojë pranë prindërve dhe ta bëjë jetën e tyre më të lehtë falë markave tona natyrore të kujdesit të lëkurës. Me fjalë të tjera: për të çliruar prindërit nga skuqjet e pelenave, nga efekti i ujit të fortë në kohën e banjës, nga ato njolla të kuqe dhe kruajtje që nuk e lënë Foshnjën të flejë, nga ato gërvishtje dhe gërvishtje, ose nga zbulimi se çfarë duhet të jetë mbrojtja nga kremi kundër diellit përdoret sapo perëndon dielli veror etj.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mustela Cold Cream 40ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by