Mustela Dermo Nettoyant Gel Hair-Body 200ml

0 Orders
#Mustela 019
Out of stock
1,200L

Out of stock

Description

Mustela Dermo Nettoyant Gel Hair-Body 200ml

Dermo Nettoyant riemërtohet Gel lavant doux.

Gel lavant doux për bebe dhe fëmijë.

Ky xhel pastrues shkumues për flokët dhe trupin është ideal për banjën e fëmijës që nga dita e parë e lindjes.

VETITË:

Pastron me efikasitet duke respektuar lëkurën, skalpin dhe flokët delikatë të të sapolindurit, bebes dhe fëmijës.

Qetëson dhe kompenson efektet tharëse të banjës.

Nuk djeg sytë .

Përbërës kryesorë me origjinë natyrale:

Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar : përforcon barrierën e lëkurës,hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore.

Vitaminë B5: qetëson.

Tensio-aktivë të butë: pastrojnë butësisht duke evituar tharjen e lëkurës.

Pa sapune.

Formulë e biodegradueshme ;90 % përbërës me origjinë natyrale.

KËSHILLA PËRDORIMI:  Hidhni në pëllëmbën e dorës pak Gel lavant doux, shkumoni lëkurën dhe flokët e bebes apo fëmijës.

Shpëlajeni.

Siguri e garantuar që nga lindja : Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .

Tolerancë e lartë kutane dhe okulare Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike

. 0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.

Përfshi edhe neonatët.

Brand

Mustela®

70 vjet pas krijimit, ambicia e Mustela mbetet e njëjtë: të qëndrojë pranë prindërve dhe ta bëjë jetën e tyre më të lehtë falë markave tona natyrore të kujdesit të lëkurës. Me fjalë të tjera: për të çliruar prindërit nga skuqjet e pelenave, nga efekti i ujit të fortë në kohën e banjës, nga ato njolla të kuqe dhe kruajtje që nuk e lënë Foshnjën të flejë, nga ato gërvishtje dhe gërvishtje, ose nga zbulimi se çfarë duhet të jetë mbrojtja nga kremi kundër diellit përdoret sapo perëndon dielli veror etj.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mustela Dermo Nettoyant Gel Hair-Body 200ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by