Mustela Dermo Nettoyant Gel Hair-Body 500ml

1 Orders
#Mustela 004
In stock
1,900L

Description

Mustela Dermo Nettoyant Gel Hair-Body 500ml

Dermo Nettoyant riemërtohet Gel lavant doux.

Gel lavant doux për bebe dhe fëmijë.

Ky xhel pastrues shkumues për flokët dhe trupin është ideal për banjën e fëmijës që nga dita e parë e lindjes .

VETITË:  Pastron me efikasitet duke respektuar lëkurën, skalpin dhe flokët delikatë të të sapolindurit, bebes dhe fëmijës Qetëson dhe kompenson efektet tharëse të banjës.

Nuk djeg sytë .

Perberesit kryesore me origjine natyrore:

Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar : përforcon barrierën e lëkurës,hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore.

Vitaminë B5: qetëson Tensio-aktivë të butë: pastrojnë butësisht duke evituar tharjen e lëkurës .

Pa sapune. Formulë e biodegradueshme ;90 % përbërës me origjinë natyrale.

KËSHILLA PËRDORIMI:  Hidhni në pëllëmbën e dorës pak Gel lavant doux, shkumoni lëkurën dhe flokët e bebes apo fëmijës. Shpëlajeni.

Siguri e garantuar që nga lindja : Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .

Tolerancë e lartë kutane dhe okulare Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike. 0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.

Përfshi edhe neonatët.

Brand

Mustela®

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mustela Dermo Nettoyant Gel Hair-Body 500ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UPSELL PRODUCTS

Open chat
Powered by