Soothing Cleansing Water

0 Orders
#Mustela 006
In stock
1,800L

Description

Soothing Cleansing Water

300 ml

Soothing Cleansing Water është një përkujdesje e butë pastruese pa shpëlarje për bebe dhe fëmijë, për fytyrë dhe të ndenjura që nga lindja. Pastron në mënyrë të përkryer, të gjitha papastërtitë.

Zbut lëkurën e të sapolindurit, bebes, fëmijës.

Siguri e garantuar që nga lindja :

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik.

Tolerancë e lartë kutane dhe okulare Hipoalergjenik

Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.

0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.

Pastron butësisht lëkurën e bebes dhe fëmijës:

 

Aplikojeni këtë ujë pastrues pa shpëlarje me ndihmën e një pambuku në fytyrë dhe të ndenjurat e bebes apo fëmijës.

Nuk ka nevojë të shplahet.

Thajeni me butësi lëkurën, në veçanti të ndenjurat dhe palosjet e lëkurës.

Përbërës kryesorë me origjinë natyrale:

Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar : përforcon barrierën e lëkurës dhe ruan pasurinë e saj qelizore.

Tensio-aktivë të butë (Ekstrakte të gjetheve dhe të rrënjëve të Saponaria):pastrojnë butësisht duke evituar tharjen e lëkurës Alantoinë:  zbut

Ekstrakte të gjetheve të Aloe vera: qetëson 98 % përbërës me origjinë natyrale

Brand

Mustela®

70 vjet pas krijimit, ambicia e Mustela mbetet e njëjtë: të qëndrojë pranë prindërve dhe ta bëjë jetën e tyre më të lehtë falë markave tona natyrore të kujdesit të lëkurës. Me fjalë të tjera: për të çliruar prindërit nga skuqjet e pelenave, nga efekti i ujit të fortë në kohën e banjës, nga ato njolla të kuqe dhe kruajtje që nuk e lënë Foshnjën të flejë, nga ato gërvishtje dhe gërvishtje, ose nga zbulimi se çfarë duhet të jetë mbrojtja nga kremi kundër diellit përdoret sapo perëndon dielli veror etj.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Soothing Cleansing Water”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by