Mustela Gel Nettoyant 2In1 200ml

0 Orders
#Mustela 007
Out of stock
1,100L

Out of stock

Description

Mustela Gel Nettoyant 2In1 200ml

Xhel pastrues pa sapun Bebe- Fëmijë

2 en 1 Gel nettoyant corps et cheveux, është një përkujdesje e butë pastruese për trupin dhe flokët për bebe dhe fëmijë, që nga lindja.

VETITË: 

• Pastron me efikasitet, lëkurën e bebes dhe të fëmijës

• Respekton ekuilibrin e lëkurës së bebes dhe skalpit të kokës, mjaft delikat     të të sapolindurit(1) bebes dhe fëmijës.

• Nuk djeg sytë Pastron lëkurën  e bebes dhe fëmijës butësisht   KËSHILLA PËRDORIMI:  Hidhni disa pika Gel nettoyant 2 en 1 për bebe dhe fëmijë në duart tuaja  dhe lani trupin dhe flokët e bebes tuaj duke e shkumuar.

Shpëlajeni me kujdes.

Kënaqësi përdorimi

• Flokët dhe lëkura e bebes janë të parfumuara me një aromë unike.

• Shumë i lehtë për t’u shpëlarë .

PËRBËRËSIT DHE NATYRALITETI: 

–  Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore.

-Glicerinë me origjinë vegjetale: hidraton dhe nuk lejon avullimin e ujit nga lëkura.

-Tensio-aktivë të butë: pastrojnë butësisht për të evituar tharjen e lëkurës dhe të skalpit të kokës.

-Pa sapun .

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .

Tolerancë e lartë kutane dhe okulare.

Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike. 0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.

(1)Përfshi edhe neonatët.

Brand

Mustela®

70 vjet pas krijimit, ambicia e Mustela mbetet e njëjtë: të qëndrojë pranë prindërve dhe ta bëjë jetën e tyre më të lehtë falë markave tona natyrore të kujdesit të lëkurës. Me fjalë të tjera: për të çliruar prindërit nga skuqjet e pelenave, nga efekti i ujit të fortë në kohën e banjës, nga ato njolla të kuqe dhe kruajtje që nuk e lënë Foshnjën të flejë, nga ato gërvishtje dhe gërvishtje, ose nga zbulimi se çfarë duhet të jetë mbrojtja nga kremi kundër diellit përdoret sapo perëndon dielli veror etj.

Additional information

I përshtatshëm për

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mustela Gel Nettoyant 2In1 200ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by