Mustela Gentle soap Face and Body

0 Orders
#Mustela 017
In stock
800L

Description

Mustela Gentle soap Face and Body

Përkujdesje e ngurtë ushqyese, rilipidizuese në formë sapuni, për bebe dhe fëmijë me Cold Cream, për fytyrë dhe trup. 200 g.

Përshkrimi:

Sapun kremoz ideal për pastrimin e lëkurave të thata.

Formuluar me 97 % përbërës me origjinë natyrale:

– Avocado Perseose® – përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar, që përforcon barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore.

– Ceramide + Cold Cream – ndihmojnë në mbrojtjen e filmit hidrolipidik të lëkurës.

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik.

Hipoalergjenik – formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.

Pa parabene, pa ftalate, pa fenoksietanol.

Përdorimi: Shkumojeni sapunin me Cold Cream mbi trupin ose fytyrën e bebes apo fëmijës. Shpëlajeni me kujdes.

Përbërësit:

SODIUM PALMATE, SODIUM PALM KERNELATE,

AQUA /WATER/EAU, PARFUM (FRAGRANCE), PALM ACID, GLYCERIN, SODIUM CHLORIDE, PALM KERNEL ACID, OCTYLDODECANOL,COCOGLYCERIDES, HORDEUM VULGARE EXTRACT/ EXTRAIT D’ORGE, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE,

PENTASODIUM PENTETATE, TETRASODIUM ETIDRONATE, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, MAGNESIUM SULFATE, CERA ALBA/BEESWAX/CIRE D’ABEILLE, CERAMIDE 3, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT,

PHYTOSPHINGOSINE, SODIUM BENZOATE, CITRIC ACID.

Brand

Mustela®

70 vjet pas krijimit, ambicia e Mustela mbetet e njëjtë: të qëndrojë pranë prindërve dhe ta bëjë jetën e tyre më të lehtë falë markave tona natyrore të kujdesit të lëkurës. Me fjalë të tjera: për të çliruar prindërit nga skuqjet e pelenave, nga efekti i ujit të fortë në kohën e banjës, nga ato njolla të kuqe dhe kruajtje që nuk e lënë Foshnjën të flejë, nga ato gërvishtje dhe gërvishtje, ose nga zbulimi se çfarë duhet të jetë mbrojtja nga kremi kundër diellit përdoret sapo perëndon dielli veror etj.

Additional information

I përshtatshëm për

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mustela Gentle soap Face and Body”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by