Mustela Latte Toilette 200 ml

0 Orders
#Mustela 009
Out of stock
950L

Out of stock

Description

Mustela Latte Toilette 200 ml

Qumësht pastrues i butë për bebe dhe fëmijë, për fytyrën dhe të ndenjurat që nga dita e parë e lindjes.

• Eliminon butësisht dhe me efikasitet papastërtitë.

• Favorizon hidratimin dhe i fal butësi lëkurës së të sapolindurit(1), bebes  dhe fëmijës.

PËRBËRËSIT DHE NATYRALITETI:

Kompleks i çertifikuar ushqyes :

Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore.

Vajra ushqyes me origjinë bimore: ndihmojnë në mbrojtjen e filmit hidrolipidik të lëkurës

98 % përbërës me origjinë natyrale*

KËSHILLA PËRDORIMI:

  Hidhni një sasi Lait de toilette për lëkura të thata të bebes dhe fëmijës mbi një tampon pambuku.

Aplikojeni mbi fytyrën dhe të ndenjurat e bebes duke i pastruar me delikatesë. Shplajeni me ujë.

• Formë galenike kremoze, ideale për pastrimin e lëkurave të thata.

• Lë një aromë unike mbi lëkurë, aromën legjendare të Mustela. Praktik, flakoni-pompë hedh dozën e duhur për çdo përdorim Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik.

Tolerancë e lartë.

Hipoalergjenik.

– Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.

0% paraben, ftalate, fenoksietanol*

Brand

Mustela®

70 vjet pas krijimit, ambicia e Mustela mbetet e njëjtë: të qëndrojë pranë prindërve dhe ta bëjë jetën e tyre më të lehtë falë markave tona natyrore të kujdesit të lëkurës. Me fjalë të tjera: për të çliruar prindërit nga skuqjet e pelenave, nga efekti i ujit të fortë në kohën e banjës, nga ato njolla të kuqe dhe kruajtje që nuk e lënë Foshnjën të flejë, nga ato gërvishtje dhe gërvishtje, ose nga zbulimi se çfarë duhet të jetë mbrojtja nga kremi kundër diellit përdoret sapo perëndon dielli veror etj.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mustela Latte Toilette 200 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by