Mustela Lingettes Dermo-Apaisantes 70Pz

0 Orders
#Mustela 005
In stock
1,200L

Description

Mustela Lingettes Dermo-Apaisantes 70Pz

Pastrojnë dhe qetësojnë zonën e pampersit që nga dita e parë e lindjes.

Formuluar në mënyrë specifike për bebet që nga dita e parë e lindjes*, Lingettes dermo-apaisantes Mustela Bebe janë peceta të lagura ideale për të pastruar beben gjatë ndërrimit të pelenës si në shtëpi ashtu edhe në udhëtim:

-Të ndenjurat e bebes janë plotësisht të pastra, pikërisht falë ekstraktit të gjetheve dhe rrënjëve të Saponaria.

-Lëkura e të ndenjurave është e butë dhe e qetë, falë Aloe vera dhe glycerinë, hidratuese dhe mbrojtëse.

-Lëkura parfumohet me delikatesë.

– Falë formulës së re të pasuruar me  Avocado Perseose®, përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar, Lingettes dermo-apaisantes kontribojnë në përforcimin e barrierës së lëkurës dhe ruajnë pasurinë e saj qelizore.

PËRBËRËSIT DHE NATYRALITETI: 

98 %  përbërës me origjinë natyrale. (Likidi ku janë të lagura Lingettes).

Përbërës kryesorë me origjinë natyrale:

Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës dhe ruan pasurinë e saj qelizore. Glycerine: hidraton.

Ekstrakt i gjetheve të Aloe vera: zbut, qetëson, hidraton dhe mbron. Ekstrakt i gjetheve dhe rrënjëve të Saponaria: tonifikon dhe pastron. 0% alkool, paraben, ftalate, fenoksietanol.

KËSHILLA PËRDORIMI:  Merrni një pecetë të lagur dhe pastroni me butësi të ndenjurat e bebes aq shpesh sa është e nevojshme

. Nuk ka nevojë për shplarje.

Lingettes dermo-apaisantes mund të përdoren që nga lindja* me siguri të plotë. Më pas mund të përdorni Crème pour le change Mustela Bebe. Kënaqësi përdorimi.

Të mëdha, të forta dhe të lagura mirë, Lingettes dermo-apaisantes Mustela Bebe sigurojnë një pastrim të shpejtë dhe efikas të të ndenjurave të bebes.

Ato e lenë lëkurën të butë dhe me një aromë delikate.

Praktike, falë edhe paketimit të tyre elastik mund t’ju shoqërojnë kudo që të shkoni. Lingettes propozohen në paketim me 70 copë.

Formulë me tolerancë të lartë dhe hipoalergjenike*.

Testuar nën kontroll  dermatologjik dhe pediatrik për një siguri absolute.

Brand

Mustela®

70 vjet pas krijimit, ambicia e Mustela mbetet e njëjtë: të qëndrojë pranë prindërve dhe ta bëjë jetën e tyre më të lehtë falë markave tona natyrore të kujdesit të lëkurës. Me fjalë të tjera: për të çliruar prindërit nga skuqjet e pelenave, nga efekti i ujit të fortë në kohën e banjës, nga ato njolla të kuqe dhe kruajtje që nuk e lënë Foshnjën të flejë, nga ato gërvishtje dhe gërvishtje, ose nga zbulimi se çfarë duhet të jetë mbrojtja nga kremi kundër diellit përdoret sapo perëndon dielli veror etj.

Additional information

Formulimi

,

I përshtatshëm për

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mustela Lingettes Dermo-Apaisantes 70Pz”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by