Mustela Shampoo Mousse 150ml

0 Orders
#Mustela 003
In stock
1,400L

Description

Mustela Shampoo Mousse

150ml

Shampo në formë shkume për flokët delikatë të të sapolindurve, bebeve dhe fëmijëve.

Parandalon dhe trajton krustat e qumështit që nga dita e parë e lindjes. Ideale për t’u përdorur si shampo e përditshme, për të larë dhe shpleksur flokët delikatë të të sapolindurve, bebeve dhe fëmijëve.

Nuk djeg sytë.

Siguri e garantuar që nga lindja :

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik Tolerancë e lartë kutane dhe okulare.

Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.

0% paraben, ftalate, fenoksietanol.

Perdorimi: Masazhoni butësisht flokët e lagur të të sapolindurit, bebes apo fëmijës, me një dozë shkume Shampooing mousse.

Lëreni të veprojë 1-2 minuta.

Shpëlajeni me kujdes.

Brand

Mustela®

70 vjet pas krijimit, ambicia e Mustela mbetet e njëjtë: të qëndrojë pranë prindërve dhe ta bëjë jetën e tyre më të lehtë falë markave tona natyrore të kujdesit të lëkurës. Me fjalë të tjera: për të çliruar prindërit nga skuqjet e pelenave, nga efekti i ujit të fortë në kohën e banjës, nga ato njolla të kuqe dhe kruajtje që nuk e lënë Foshnjën të flejë, nga ato gërvishtje dhe gërvishtje, ose nga zbulimi se çfarë duhet të jetë mbrojtja nga kremi kundër diellit përdoret sapo perëndon dielli veror etj.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mustela Shampoo Mousse 150ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by