Mustela Solare Protective Spf 50 Spray*200ml

0 Orders
#Mustela 012
Out of stock
3,300L

Out of stock

Description

Mustela Solare Protective Spf 50 Spray*200ml

Përkujdesje mbrojtëse nga dielli shumë e lartë për fytyrë dhe trup, për bebe dhe fëmijë që nga dita e parë e lindjes.

Mbrojtje shumë e lartë SPF50+ UVB UVA.

Me rezistencë shumë të lartë ndaj ujit.

Përforcon barrierën mbrojtëse dhe ruan pasurinë qelizore të lëkurës së bebes dhe fëmijës ndaj agresioneve UV  falë Avocado perseose®.  PËRBËRËSIT DHE NATYRALITETI:

Sistem filtrash foto-mbrojtës SPF50+ UVB UVA

Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës dhe ruan pasurinë e saj qelizore nga agresionet e rrezeve UV

 

 

KËSHILLA PËRDORIMI:

Rekomandohet të mos ekspozohen direkt në diell fëmijët nën 3 vjeç

. Në rast ekspozimi të paevitueshëm, aplikoni produktin në shtresë të trashë mbi lëkurë të thatë, në fytyrë dhe trup para ekspozimit dhe rinovojeni aplikimin të paktën çdo 2 orë dhe pas çdo larjeje.

(psh: 5 sprucime për krahun e një fëmije 1 vjeç).

Vishini një kapelë, një këmishë dhe syze dielli.

Mos i ekspozoni direkt në diell fëmijët e vegjël.

Shmangni kontaktin me sytë.

Forma e tij galenike e lehtë dhe e padukshme mbi lëkurë është shumë rezistente ndaj ujit, transpirimit ose fshirjeve me peshqir apo veshjeve. Lëkura të ndjeshme dhe intolerante ndaj diellit duke përfshirë dhe lëkurat me tendencë atopike.

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .

Tolerancë e lartë.

Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.

0% parfum, alkool.

Brand

Mustela®

70 vjet pas krijimit, ambicia e Mustela mbetet e njëjtë: të qëndrojë pranë prindërve dhe ta bëjë jetën e tyre më të lehtë falë markave tona natyrore të kujdesit të lëkurës. Me fjalë të tjera: për të çliruar prindërit nga skuqjet e pelenave, nga efekti i ujit të fortë në kohën e banjës, nga ato njolla të kuqe dhe kruajtje që nuk e lënë Foshnjën të flejë, nga ato gërvishtje dhe gërvishtje, ose nga zbulimi se çfarë duhet të jetë mbrojtja nga kremi kundër diellit përdoret sapo perëndon dielli veror etj.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mustela Solare Protective Spf 50 Spray*200ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by