Mustela S&T Hydra Bebe Viso 40ml

0 Orders
#Mustela 010
In stock
1,100L

Description

Mustela S&T Hydra Bebe Viso 40ml

Hidraton dhe përforcon lëkurën që nga dita e parë e lindjes.

• Lëkura hidratohet menjëherë dhe për një kohë të gjatë.

• Përforcon funksionin barrierë të lëkurës,duke i falur  shumë butësi dhe elasticitet.

• Ruan pasurinë qelizore të lëkurës së të sapolindurit, bebes dhe të fëmijës.

Përbërësit :

Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore.

Vaj jojoba: hidraton

Vitaminë E: mbron lëkurën nga agresionet duke e mbajtur të butë dhe elastike

Gjalpë Karite: zbut dhe mbron epidermën nga agresionet e jashtme. KËSHILLA PËRDORIMI:  Aplikohet kremi hidratues për fytyrën e bebes dhe të fëmijës në mëngjes dhe mbrëmje.

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .

Tolerancë e lartë.

Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.

0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.

86 %  përbërës me origjinë natyrale

Brand

Mustela®

70 vjet pas krijimit, ambicia e Mustela mbetet e njëjtë: të qëndrojë pranë prindërve dhe ta bëjë jetën e tyre më të lehtë falë markave tona natyrore të kujdesit të lëkurës. Me fjalë të tjera: për të çliruar prindërit nga skuqjet e pelenave, nga efekti i ujit të fortë në kohën e banjës, nga ato njolla të kuqe dhe kruajtje që nuk e lënë Foshnjën të flejë, nga ato gërvishtje dhe gërvishtje, ose nga zbulimi se çfarë duhet të jetë mbrojtja nga kremi kundër diellit përdoret sapo perëndon dielli veror etj.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mustela S&T Hydra Bebe Viso 40ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by