Mustela Sun Lotion SPF 50+ 100ml

0 Orders
#Mustela 013
In stock
2,800L

Description

Mustela Sun Lotion SPF 50+ 100ml

Qumësht kremoz për mbrojtje nga dielli, për fytyrë dhe trup, për bebe dhe fëmijë. 100ml.

Përshkrimi:Qumësht kremoz, përhapet me lehtësi mbi lëkurën e bebes dhe nuk ngjit pas aplikimit.

Mbrojtje shumë e lartë SPF50+ UVB UVA.

Me rezistencë shumë të lartë ndaj ujit.

Formuluar me 86 % përbërës me origjinë natyrale.

Përforcon barrierën mbrojtëse dhe ruan pasurinë qelizore të lëkurës së bebes dhe fëmijës ndaj agresioneve UV falë Avocado Perseose®.

Hipoalergjenik – formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.

Pa parfum, pa alkool.

Përdorimi: Rekomandohet të mos ekspozohen direkt në diell fëmijët nën 3 vjeç.

Në rast ekspozimi të paevitueshëm, aplikoni produktin në shtresë të trashë mbi lëkurë të thatë, në fytyrë dhe trup para ekspozimit dhe rinovojeni aplikimin të paktën çdo 2 orë dhe pas çdo larjeje. Mos i ekspozoni direkt në diell fëmijët e vegjël.

Vishini një kapelë, një këmishë dhe syze dielli.

Shmangni kontaktin me sytë.

Tubet me kapak që nuk lejon rrjedhjen e produktit dhe lejon marrjen e sasisë së nevojshme.

Përbërësit :

Aqua (Water), Coco-Caprylate/Caprate,

Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate,

Glycerin, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate,

Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate,

Ethylhexyl Triazone, Persea Gratissima (Avocado) Oil,

Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Titanium Dioxide,

Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Pentylene Glycol,

Potassium Cetyl Phosphate, Stearalkonium Hectorite,

Tocopherol, Glyceryl Caprylate, Sodium Hydroxide, Dehydroacetic Acid,

Alumina, Xanthan Gum, Jojoba Esters, Propylene Carbonate, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract.

Brand

Mustela®

70 vjet pas krijimit, ambicia e Mustela mbetet e njëjtë: të qëndrojë pranë prindërve dhe ta bëjë jetën e tyre më të lehtë falë markave tona natyrore të kujdesit të lëkurës. Me fjalë të tjera: për të çliruar prindërit nga skuqjet e pelenave, nga efekti i ujit të fortë në kohën e banjës, nga ato njolla të kuqe dhe kruajtje që nuk e lënë Foshnjën të flejë, nga ato gërvishtje dhe gërvishtje, ose nga zbulimi se çfarë duhet të jetë mbrojtja nga kremi kundër diellit përdoret sapo perëndon dielli veror etj.

Additional information

I përshtatshëm për

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mustela Sun Lotion SPF 50+ 100ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by