Mustela Vitamin Barrier Cream 50 ml

0 Orders
#Mustela 001
In stock
850L

Description

Mustela Vitamin Barrier Cream 50 ml

Përkujdesje e plotë e lëkurës së të ndenjurave të bebes:

123 Vitamin Barrier Cream i Mustela Bébé është formuluar specifikisht për të vepruar mbi burimin e faktorëve shkaktarë të irritimeve dhe skuqjes dhe garanton kështu një efikasitet të trefishtë:

PARANDALON irritimet dhe skuqjet në çdo ndërrim pelene  QETËSON që në aplikimin e parë

RIPARON lëkurën për një kohë të gjatë

PËRBËRËSIT DHE NATYRALITETI:

98% përbërës me origjinë natyrale Përbërës aktivë me origjinë natyrale:

Avocado Perseose

Alcacea Oxeoline

Sunflower oil distillate

Zinc oxide

0% konservuesë – 0% parfum

Formulë hipoalergjenike me tolerancë të lartë kutane.

Testuar dermatologjikisht nën mbikqyrje pediatrike për siguri të plotë në përdorim.

MËNYRA E PËRDORIMIT: Që nga dita e parë e lindjes*, aplikoni një shtresë të trashë kremi në të ndenjurat e thata dhe të pastra të bebes sa herë që e ndërroni atë. I lehtë në aplikim dhe në fshirje, 123 Vitamin barrier cream mund të aplikohet lehtë në zonën e të ndenjurave të bebes.

TOLERANCË E LARTË QE PREJ LINDJES:

Kremi i ri 123 Vitamin Barrier cream është testuar klinikisht në kushte ekstreme përdorimi, kështu që ju mund ta përdorni çdo ditë. Formuluar 98% përbërës me origjinë natyrale, pa parfum dhe pa konservues

Brand

Mustela®

70 vjet pas krijimit, ambicia e Mustela mbetet e njëjtë: të qëndrojë pranë prindërve dhe ta bëjë jetën e tyre më të lehtë falë markave tona natyrore të kujdesit të lëkurës. Me fjalë të tjera: për të çliruar prindërit nga skuqjet e pelenave, nga efekti i ujit të fortë në kohën e banjës, nga ato njolla të kuqe dhe kruajtje që nuk e lënë Foshnjën të flejë, nga ato gërvishtje dhe gërvishtje, ose nga zbulimi se çfarë duhet të jetë mbrojtja nga kremi kundër diellit përdoret sapo perëndon dielli veror etj.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

,

Veprimi

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mustela Vitamin Barrier Cream 50 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by