My 1st Ultra Moisturizing Milk 500ml

0 Orders
#
In stock
2,900L

Description

My 1st Ultra Moisturizing Milk

500ml

Topicrem Baby My 1st Ultra-Moisturizing Milk është një locion trupi i krijuar posaçërisht për të lehtësuar thatësinë, mbindjeshmërinë dhe dehidratimin tek të sapolindurit, foshnjat dhe fëmijët e vegjël. Formula e saj thithëse e shpejtë e mban lëkurën të hidratuar deri në 24 orë. Ai mbështetet në vetitë lagështuese të glicerinës dhe ure për këtë qëllim, gjë që lejon që produkti të depërtojë thellë pa u ndjerë i rëndë, i yndyrshëm ose i bllokuar. Kështu, pengesa e lëkurës do të ruajë integritetin e saj, duke mbetur e butë dhe e rehatshme në prekje.

Karakteristikat:
Cilësi: locion;
Çështjet e lëkurës: thatësi, acarim, mbindjeshmëri, dehidratim;
Koha e aplikimit: deri në dy aplikime ditore pas pastrimit të lëkurës;
Mosha: nga lindja në fëmijërinë e hershme;
Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës, përfshirë ato të ndjeshme;
Përfitimet kryesore: hidratim i thellë, thithje e shpejtë, riparim i lëkurës;
Formuluar pa: ngjyra, parabene;

Përbërësit kryesorë:
-Dylli i bletës është një zbutës i fortë. Një nënprodukt i punës së palodhur të bletëve të mjaltit (të cilët e përdorin atë për jo më pak se huallët e tyre!), Ai siguron një cilësi të këndshme dhe ngushëlluese. Si rezultat, lëkura do të mbetet e mbrojtur nga agresionet edhe në rrethanat më sfiduese;
-Ureja është një faktor natyral hidratues. Jo vetëm që ndihmon lëkurën të mbajë ujin, por ka një veprim të butë keratolitik, që do të thotë se prish lidhjet midis qelizave, duke lëshuar aminoacide të dobishme në proces. Përveç kësaj, ajo ka një ndikim pozitiv në peptidet antimikrobiale, duke ndihmuar në përmirësimin e integritetit të barrierës.
-Glicerina është një humectant që gjithashtu ndodh të jetë i pranishëm në trupin e njeriut dhe mban lipidet midis qelizave të lëkurës sonë në një gjendje të shëndetshme. Kështu, ajo mbron kundër acarimit dhe mban barrierën tonë natyrore në gjendjen e saj më të mirë në çdo kohë.

Si të përdorni?
Aplikoni një sasi bujare të qumështit Topicrem Baby My 1st Ultra-Moisturizing në lëkurën e pastër dhe të thatë të trupit, duke masazhuar butësisht deri në përthithjen e tij të plotë. Mund të përdoret deri në dy herë në ditë.

Brand

Topicrem

Topicrem

Shkenca e hidratimit.

Në më shumë se 40 vende, çdo ditë, Topicrem ndihmon rritjen, zhvillimin dhe freskinë e miliona personave: të porsalindur, foshnje, nëna dhe baballarë, që ata të ndihen mirë me lëkurën e tyre. Topicrem vazhdimisht ka inovacione për të përmirësuar kujdesin për lëkurën. Mësoni rreth produkteve të Topicrem që do të hidratojnë dhe kujdesen për të gjithë familjen tuaj.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Higjiena, Kozmetike

Formulimi

Open chat
Powered by