NaturaVerde Bio Protective and Soothing Cream

0 Orders
#NaturaVerde 002
In stock
750L

Description

Përshkrimi

NaturaVerde krem zbutës dhe
mbrojtës i zonës delikate të të ndenjurave të bebes është një zgjedhje ideale, për shkak të formulës organike të pasur me ekstraktet e kamomilit dhe tërshërës.
Gjalpi Shea, vitamina A dhe E në përbërje të kremit ushqejnë, mbrojnë dhe zbusin lëkurën.
Përmban oksid zinku që i jep lëkurës së bebit një mbrojtje të përditshme.
-Pa kolorantë.
-Testuar dermatologjikisht.
-Pa parabenë.
– Testuar për nikel, krom, kobalt.

Përdorimi

Aplikohet në të ndenjurat e bebes në cdo ndërrim të pelenave.

Përbërësit

Aqua (Water), Zinc Oxide, Glycerin, Talc, Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Titanium Dioxide, Polyglyceryl-3 Stearate, Triticum Vulgare Germ Oil (Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil), Sodium Stearoyl Lactylate, Butyrospermum Parkii Butter*, Xanthan Gum, Chamomilla Recutita Flower Extract (Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract)*, Avena Sativa Bran Extract (Avena Sativa (Oat) Bran Extract)*, Sodium Phytate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum (Fragrance).

* Lëndë të para organike të çertifikuara.

Brand

NaturaVerde

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “NaturaVerde Bio Protective and Soothing Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by